Це дикість: які витівки Трампа дивують американців
Конгрес США має ухвалити рішення про виділення допомоги Україні. Республіканцям і демократам уже нібито вдалося досягти згоди у питанні кордону, втім цією темою досі активно спекулює Дональд Трамп.
Таку думку 24 Каналу висловив політтехнолог Борис Тизенгаузен, додавши, що Трамп у всій цій ситуації почувається доволі органічно. Він уже не раз озвучував дивні та інколи навіть абсурдні заяви.
Дивіться також Колючий дріт Трампа: що не так з історією про "війну в Техасі" та масове вторгнення мігрантів
Чим уже запам'ятався Трамп американцям
Борис Тизенгаузен пригадав, як під час кампанії Трамп дзвонив до виборчих комітетів і просив "знайти" понад 17 тисяч голосів, яких йому не вистачало. Очевидно, всі були шоковані.
Можливо, ми б не здивувалися, якби почули, що хтось зверху подзвонив, спробував "натиснути" на виборців, але для Сполучених Штатів – це взагалі дикість, хоча у Трампа є така історія,
– розповів політтехнолог.
Він додав, що колишній очільник США ховав податки – це теж порушення, навмисно робив банкрутами свої компанії, щоб платити менше, списував гроші на порноактрису, з якою тоді зустрічався, під виглядом фінансової, юридичної допомоги.
Мені здається, для Трампа немає межі у моральній площині, яку він не міг би переступити, якщо це принесе йому бонуси,
– зауважив Тизенгаузен.
Відтак, Трамп може дзвонити сенаторам, кричати та погрожувати. Наприклад, казати, що у них з'являться проблеми, коли він стане президентом, щоб у такий спосіб змусити їх голосувати, як вигідно йому. Так Трамп використовує свій вплив.
На жаль, більшість людей не читають передвиборчі програми кандидатів, натомість їх зацікавлює поведінка політика. Тому чим нахабніше, харизматичніше поводиться кандидат, тим більше він має шансів виграти перегони.
У США є інший спосіб надати допомогу Україні
За словами політтехнолога, у цьому питанні нарешті з'явилося світло в кінці тунелю, адже демократи ініціювали новий документ, у якому хочуть розділити питання кордону та допомоги Україні, Ізраїлю і Тихоокеанському регіону. Лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер навіть заявив, що вже є порозуміння з республіканцями щодо цього питання.
Перед тим відбувся цікавий момент, навіть можна сказати трюк – частина республіканців хотіла проголосувати окремо за допомогу Ізраїлю, пояснюючи це тим, що країна є стратегічним партнером США. Вони ініціювали відповідний законопроєкт, але його не підтримала Палата представників.
Від такого трюку були в шоку навіть деякі республіканці. Вони сказали, що так не можна й це взагалі шулерство,
– додав політтехнолог.
На таку ідею відреагував навіть Джо Байден. Він пообіцяв накласти вето на закон, якщо він пройде голосування. Наразі залишається можливість, що вдасться розділити питання кордону з Мексикою та військової допомоги.
Україна чекає на допомогу від США: що відомо
- Сенат США 7 лютого не підтримав законопроєкт про виділення коштів Україні та посилення кордону. Мовилось про пакет на 118 мільярдів доларів, з яких понад 60 мільярдів мали передати нашій державі. На провал голосування очікували, адже спікер Палати представників Майк Джонсон критикував законопроєкт і говорив, що потрібно більше часу для його розгляду.
- Варто зауважити, що це голосування було процедурним, тобто після нього мали почати безпосередній розгляд документа. Тепер шукають інші варіанти, зокрема мовиться про те, щоб розділити питання кордону, яке викликає дискусії, та питання допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню. За цей альтернативний документ планують голосувати 8 лютого.
- Джо Байден розкритикував голосування. Він заявив, що рішенню перешкоджав Дональд Трамп, який дзвонив республіканцям і погрожував їм. Як доказ, Байден назвав випадки, коли чиновники виходили під час голосування, бо їм хтось телефонував.
- Напередодні голосування координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що зволікання з допомогою має великі ризики для України. ЗСУ змушені ретельно розподіляти снаряди, адже знають, що вони можуть закінчитись. Цим вже користується Росія, тому дедалі частіше запускає ракети та "Шахеди", змушуючи Україну використовувати свої засоби ППО.