Військове командування перешкоджає роботі журналістів у зоні АТО
Вчора, 19 жовтня, під час засідання робочої групи, до складу якої входять журналісти національних видань та представники Міноборони, було досягнуто домовленість про запровадження нової системи співпраці, яка має полегшити роботу працівників ЗМІ щодо висвітлення подій в АТО.
Зокрема, як повідомили у Міноборони, новий механізм роботи передбачає щотижневе формування списку журналістів, які виявили бажання працювати на об’єктах в зоні проведення АТО, який буде доводитися до командування сектору та чергових служб підрозділів у зоні АТО. Журналістами на кожному з визначених об’єктів будуть призначатися відповідні посадови особи. Підтвердження права роботи журналістів у зоні АТО буде здійснюватися через відповідну чергову службу за списком, сформованим прес-центром АТО.
Однак, як повідомляють журналісти, які зараз працюють у зоні АТО, військове командування у різних секторах вже зараз не дотримується домовленостей, які були досягнуті на засіданнях робочої групи. Наразі проблеми виникли у знімальних груп телеканалів "Інтер" та "1+1".
Зокрема, за словами журналістыв "Інтера", їхній знімальній групі перешкоджали зняти сюжет про відведення техніки. Окрім того, прес-офіцер сектору С повідомив їм, що журналісти на цій території працюватимуть за новою схемою, яка передбачає постійне супроводження військовослужбовців, слово яких буде вирішальним у питанні проведення зйомки на тих чи інших локаціях. Всі обмеження керівництво сектору аргументувало тим, що позиції українських сил та дислокація техніки є засекреченою інформацією.
Разом з тим, зараз сервіс Яндекс.Карти у відкритому доступі містить інформацію про місця дислокації українських військових та української техніки, в тому числі і тих, які у Генштабі називають засекреченими. Зокрема, квадрат у районі Донецького аеропорту був нещодавно оновлений сервісом і містить свіжі дані по позиціях українських сил, включаючи об’єкти, по яких досі регулярно ведеться вогонь супротивника.
Для порівняння – на сервісі Google maps опубліковані ще довоєнні супутникові знімки цієї ж території.
Як повідомив сайту "24" начальник прес-служби Генерального штабу Збройних Сил України Владислав Селезньов, українським розвідникам відомий той факт, що дані супутникової зйомки лінії розмежування знаходяться у відкритому доступі.
Для маскування наших позицій проводяться відповідні інженерні заходи, у наявності є необхідний блок засобів маскування. З метою мінімізації наших втрат проводяться заходи із відводу озброєння та техніки різного калібру від лінії розмежування. Те, що бойовики знають, де ми знаходимось, але не мають відповідних засобів ураження, дає нам підстави бути впевненими у тому, що втрати наших сил будуть мінімізовані,
— сказав він.
Зазначимо також, що Яндекс.Карти містять інформацію не лише про дислокацію українських сил, але і знімки позицій противника. Зокрема, видання InformNapalm.org знайшло фотографії, на яких зафіксовано скупчення російської військової техніки в селищі Безіменне Новоазовського району, яке розташоване в 8-ми кілометрах від села Широкино.
Нагадаємо, незважаючи на відсутність обстрілів з боку бойовиків, один український військовий загинув і ще один постраждав на Донбасі 19 жовтня.