Влада чинить розправу над антикорупціонерами, – правозахисна організація
Українська філія міжнародної правозахисної організації Transparency International засуджує переслідування громадських активістів і наголошує на неприпустимості цькування правоохоронними органами громадян, що борються з корупцією.
Про це йдеться в опублікованій сьогодні, 21 серпня, заяві TI Ukraine.
В заяві зазначається, що ситуація із тиском правоохоронних органів на українських антикорупціонерів стає дедалі тривожнішою.
Transparency International підкреслює, що судовий процес над Віталієм Шабуніним, головою "Центру протидії корупції" є найбільш показовим прикладом політичного тиску та вибірковості правосуддя. Ця судова справа є продовженням утисків ЦПК та став публічною розправою над незручним для влади активістом.
Читайте також: Шабунін може бути небезпечний для влади, – нардеп
На думку Ярослава Юрчишина, виконавчого директора Transparency International Україна, за правопорушення кожен має нести належну відповідальність, але ні в якому разі, це не може перетворюватися у тиск на активістів та зловживання правоохоронними органами своїми повноваженнями.
Жодна зі "справ Майдану", справа про розстріл Небесної Сотні чи справи про перешкоджання роботі журналістів у 2016 році так швидко не розслідувалося. Ми можемо стверджувати, що "справа Шабуніна" є нічим іншим як показовою розправою,
– зазначив він.
Тиск з боку Служби безпеки України відчув і Володимир Торбіч, керівник рівненської обласної правозахисної громадської організації "Агентство журналістських розслідувань" та член Transparency International Україна. Листи від СБУ команда "Четверта влада" отримала після розслідування походження статків вихідця з Рівненщини, а нині першого заступника голови СБУ, Павла Демчини. Управління СБУ у Рівненській області вимагало у регіональної організації, що є лише учасником національного проекту, надати вичерпну інформацію про фінансування всього проекту.
Читайте також: Порошенко стає схожим на Януковича, – Шабунін про справу проти себе
З політичним тиском зіткнулись і правозахисники з Transparency International Україна одразу після того, як почали публічно вимагати оприлюднити судове рішення про конфіскацію 1,5 млрд доларів "коштів Януковича". В бік організації почали звучати звинувачення від причетності до "зриву оборонного замовлення" від Голови оборонного комітету, до поширення "дезінформації" з боку Генпрокурора.
В заяві організація вимагає у правоохоронних органів припинити зловживати своїми повноваженнями та переслідувати активістів. А також закликає активістів повідомляти про утиски громадянського суспільства.