Води все менше: яка ситуація з водосховищами в окупованому Криму

2 вересня 2020, 08:56
Читать новость на русском

Лише за місяць запаси води анексованого Криму скоротились на 12 мільйонів кубів. Також у Гідрометцентрі зазначають, що у серпні пересохли кілька основних річок, якій живили деякі з кримських водосховищ.

Через ситуацію з водою можуть оголосити надзвичайну ситуацію

Посуха на острові перевершила всі попередні прогнози. Про це інформує "РИА Новости Крым".

До теми Вода в Крим: на які кроки піде Путін і як діяти Україні

Сумарний запас води у водосховищах півострова до початку осені склав 62,88 мільйона кубометрів – це майже на 12 мільйонів менше, ніж місяць тому. Для порівняння: на початок осені 2019 року сумарний обсяг водосховищ Криму становив 143,64 мільйона кубометрів: це на 80,76 мільйона більше, ніж цьогоріч,
– пише видання.

До такої ситуації не була готова окупаційна влада Криму. Голова "Води Криму" Володимир Баженов зазначив, що місцеві чиновники були впевнені, що води буди достатньо до осені. Солідарний з ним і самопроголошений глава Криму Сергій Аксьонов. Він не виключив, що Росія визнає надзвичайною ситуацію з водопостачанням на півострові.

Зверніть увагу! Окупаційна влада стверджує, що такої посухи у Криму не було вже 150 років. Офіційний Київ наголошує, водопостачання до Криму відновить лише за умови деокупації півострова.

Головне про проблеми з водою на півострові:

  • Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне річище Дніпра з півостровом.
  • Після анексії Криму Росією у 2014 році постачання води на півострів припинили.
  • Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел.
  • Влада Криму ввела поетапне обмеження постачання води.