Ворожі угруповання в "ЛНР" чекають сигналу з Москви, – Independent
Конфлікт у Луганську назрівав уже протягом декількох місяців, і тепер його результат матиме непередбачувані наслідки.
Глава "МВС ЛНР" Ігор Корнет зробив "оборонне відомство", яке звітувало перед Кремлем, самостійнішим. Це не сподобалося ватажку псевдореспубліки Плотницькому.
Читайте також: Переворот в Луганську: що сталося і можливі наслідки
Про це для Independent розповів редактор луганської "Реальної газети" Андрій Діхтяренко.
Журналіст стверджує, що Плотницький активізував спроби відсторонити Корнета ще близько місяця тому. Ватажок "ЛНР" розгорнув пропагандистську кампанію проти "міністра", в якій вказувалося, що Корнет корумпований і схильний до тортур, "хоча в Луганську це не викликало великого скандалу", заявив Діхтяренко.
У результаті на главу "МВС ЛНР" завели кримінальну справу, Плотницький спробував його звільнити, що і призвело до нинішнього протистояння, додав журналіст.
Більшість "військових баз" розташовані в центрі міста, вони розмістилися серед кафе, шкіл та житлових районів. Якщо хтось відкриє стрілянину, результат буде непередбачуваним, багато цивільних опиняться під перехресним вогнем,
– припустив Діхтяренко.
Ворожі угруповання "ЛНР", які покладаються на російських покровителів, що також конкурують між собою, чекають сигналу з Москви. Наразі вони не заявили про цілковиту підтримку Плотницькому, зауважує журналіст британського видання Олівер Керролл.
Читайте також: Конфлікт у Луганську підірвав позиції Кремля, – політолог
Нагадаємо, 21 листопада колишній очільник так званої "МВС" псевдореспубліки Ігор Корнет влаштував у Луганську "військовий переворот". Крім того, у місто в’їхала колона військової техніки, зокрема її фото опублікувала спостережна місія ОБСЄ.
22 листопада співробітники "МВС" "ЛНР" і спецпідрозділу "Вітязь" штурмом взяли "генпрокуратуру" фейкової республіки, в результаті чого було заарештовано керівний склад "відомства".