Кремль – агресор: все більше українців розуміють, що Росія напала на Україну

9 червня 2021, 14:58
Читать новость на русском

Більшість українців визначають конфлікт на Донбасі як російську агресію проти України. І кількість прихильників такої позиції за останні півтора року суттєво збільшилася.

Раніше цю думку поділяли 45% українців, тоді як зараз – 53,5%. Водночас підтримують це визначення конфлікту не лише мешканці Заходу чи Центру України, але й інших регіонів.

Важливо Відчувають себе невдахами, – бойовик Пургін визнав, що Росія програла війну Україні

Як українці визначають війну на Донбасі

  • 53,5% респондентів визначають війну на Донбасі як російську агресію проти України з використанням місцевих бойовиків.
  • 15% переконані, що це внутрішній конфлікт в Україні, де одну зі сторін підтримує Росія.
  • 13% – війна Росії із Заходом на території України.
  • 7% – суто внутрішній громадянський конфлікт в Україні.

Цікаво, що на Півдні та Сході варіант про "внутрішній конфлікт" за підтримки Росією однієї зі сторін є більш популярними, аніж в інших макрорегіонах.


Як українці визначають війну на Донбасі / Фото Фонд "Демократичні ініціативи"

Як змінилися погляди за 1,5 роки

Так, у порівнянні з листопадом 2019 року на Заході частка прихильників такого визначення зросла від 64% до 74%. Зміни зафіксували й в інших регіонах України, до прикладу:

  • від 54% до 62% – в Центрі,
  • від 22% до 31% – на Півдні,
  • від 24% до 33% – на Сході.

В електоральному розрізі визначення конфлікту як російської агресії з використанням місцевих бойовиків підтримує абсолютна більшість прихильників "Слуги народу" (64%), "Європейської солідарності" (76%) і "Батьківщини" (63,5%).

І лише виборці ОПЗЖ орієнтовані здебільшого на опції про внутрішній конфлікт: або за підтримки Росії (32%), або як суто громадянського конфлікту (24,5%).

Що відомо про опитування?

Загальнонаціональне дослідження провели соціологічна служба Центр Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва з 14 по 19 травня 2021 року в усіх регіонах України, окрім Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. У межах дослідження опитали 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.