Всі помилки, які Нацбанк міг зробити — вже зробив, — експерт
Екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко в прямому ефірі Телеканалу новин "24" розповів про рішення Національного банку та економічну ситуацію в країні.
Нагадаємо, Національний банк України зобов'язав свої територіальні управління і банки у разі неможливості вивезення готівки та інших цінностей забезпечувати пошкодження такої готівки для непридатності її використання.
Олександр Савченко каже, що спалити гроші завжди можливо, але набагато краще вивести ці гроші, адже люди, які зараз перебувають на підконтрольній території, замість того, щоб знищувати гроші — пустять їх в обіг.
Кожна банкнота має номер — якщо це нові банкноти то їх легко відслідкувати,
— каже експерт.
Читайте також: НБУ дозволив комерційним банкам створювати мобільні підрозділи
Він зазначив, що там де є людський фактор – там завжди є зловживання. Навіть на територіях, контрольованих Україною, зникають мільярди гривень.
Людський фактор — це завжди ризик і перемогти його можуть традиції, яких у нас нема чи процедури та контроль,
— каже Екс-заступник голови НБУ.
За словами Савченка, комерційні банки давно вже поїхали з окупованого Криму.
"Всі помилки, які Нацбанк міг зробити – він вже зробив. Він заблокував прихід валюти в Україну — гроші залишаються за кордоном", — говорить експерт.
Він зазначив, що це означає, що ринок, люди, бізнес та банки не вірять в цю програму економічних реформ.
Найслабкіше виписані економічні проблеми,
— зазначив Олександр Савченко.
Урядовці пишуть, що треба зменшити витрати державного сектору — це все не професійно виписано.
Курс і ціни дуже часто змінюються не під впливом реальних події, а під впливом очікування. Ті очікування зараз є негативними,
— каже екс-заступник голови НБУ.
Савченко вважає, що якщо НБУ чи уряд принаймні 2-3 кроки зробить у правильному напрямку — є шанси врятувати економіку. НБУ має відмінити штучні обмеження на зняття валюти чи обов’язковий продаж 75 % валюти.
"Якщо людина має плани витратити гривні протягом одного-двох місяців — не варто її переводити в інші валюти. Якщо надовго зберігати гроші – варто все ж в доларах і євро у провідних банках чи в державних українських", — рекомендує спеціаліст.
До слова, за офіційним курсом Національного банку, встановленим 12 грудня, долар, євро, фунт та злотий підвищилися, рубль – знизився.