"Має настати відповідний час": Україна не наполягає на невідкладному вступі у НАТО під час війни

4 грудня 2024, 15:39
Читать новость на русском

Україна прагне вступити в НАТО, однак не наполягає, щоб це було невідкладно. Думка окремих держав-членів, зокрема, вплинула на цю позицію української сторони.

Таку заяву зробив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на полях міністерської зустрічі НАТО. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на "Європейську правду". 

Дивіться також Сибіга заявив, що Україна не відмовляється від безпекових угод, бо вони не є альтернативою НАТО

Для вступу України в НАТО має настати відповідний час

Сибіга заявив, що наразі не обговорюється формат членства та застосування статті 5.

Довідково. 5 пункт угоди НАТО про оборону передбачає, що учасник Альянсу, який зазнав збройного нападу, може розраховувати на допомогу інших членів організації. Допомога може бути будь-якого характеру, не лише військового. Кожен член НАТО самостійно приймає рішення, як саме допомогти своєму союзнику.

Для цього має настати відповідний час, 
– зауважив міністр. 

Він визнав, що під час війни це не видається реальним. 

"Ми країна, щодо якої ведеться російська агресія, і дійсно складно говорити про можливість членства країни в НАТО, коли на її території ведуться військові дії – це позиція окремих членів НАТО, які вважають, що це може спричинити пряме втягування їх у війну. А Україна цього не прагне", – наголосив Сибіга. 

Однак при цьому принципова позиція Києва щодо вступу України в Альянс залишається незмінною. Наша держава продовжує вважати членство у НАТО єдиною можливою гарантією безпеки для країни. Наразі це питання є стратегічною метою.

Нагадаємо, що напередодні МЗС зробило заяву, що Україна офіційно відмовилася від гарантій, що є замінниками членства в НАТО

"Ми переконані, що єдиною такою реальною гарантією безпеки для України, а також стримувальним фактором для подальшої агресії Росії проти України та інших держав, є лише повноправне членство України в НАТО. Маючи за плечима гіркий досвід Будапештського меморандуму, ми не пристанемо на жодні альтернативи, сурогати чи замінники повноправного членства України в НАТО", – йдеться в офіційній заяві МЗС.

Також міністерство закликало відновити довіру до ідеї ядерного роззброєння.