У Польщі зробили важливе попередження Україні щодо вступних перемовин з ЄС
- У Польщі попередили Україну про складні вступні переговори з ЄС через спірні питання.
- Польський міністр у справах ЄС зазначив, що Україна виконала умови для початку переговорів, але процес буде вимагати збереження темпу реформ.
- Польща готова допомагати Україні на шляху до ЄС, наголошуючи на ролі верховенства права, боротьбі з корупцією та інших сферах для успішного вступу.
Джерело:
"РБК-Україна"Вступні переговори України з Європейським союзом, ймовірно, будуть складними. Причиною цьому є спірні питання у деяких сферах.
Про це заявив польський міністр у справах ЄС Адам Шлапка на брифінгу з віцепрем'єром, міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною та німецьким міністром у справах ЄС Анною Люрманн.
Дивіться також У ЄС не дійшли згоди щодо другого терміну Урсули фон дер Ляєн: як це впливає на Україну
У Польщі попередили Україну про складні вступні переговори до ЄС
Я хотів би наголосити, що Україна виконала всі умови, визначені Єврокомісією, щоб розпочати офіційний процес переговорів про вступ,
– наголосив Шлапка.
Водночас міністр зауважив, що процес переговорів буде складним, зокрема у питанні аграрної сфери. Він також нагадав, що вже наступного тижня має відбутися міжурядова конференція Україна – ЄС, де й розпочнуться перемовини.
"Це вимагатиме від України збереження поточного темпу реформ, це не про те, щоб ставити галочки, а про те, щоб міняти країну", – заявив польський міністр.
За його словами, Польща може допомогти Україні на шляху до ЄС, оскільки вона вже 20 років у ЄС і знає європейські процедури, а також має відносно свіжий досвід переговорів про вступ.
Він разом зі своєю німецькою колегою додав, що очікує від України хороших результатів у наступних сферах: верховенство права, боротьба з корупцією, захист місцевого самоврядування, свобода слова тощо.
Напередодні Єврокомісія підтримала початок переговорів щодо вступу України. Наша держава виконала всі 4 рекомендації, які отримала від Європейської комісії в листопаді минулого року.