В'ятрович пояснив, чому українцям варто відмовитися від святкування Дня перемоги

5 травня 2018, 19:10
Читать новость на русском

Раніше міф про так звану "велику перемогу" активно використовувала радянська пропаганда, а зараз це один із ключових елементів політики Кремля. Тому, перш за все, в Україні слід перенести вихідний з 9-го на 8 травня, аби українці все-таки вшановували всіх загиблих у Другій світовій війні, а не перетворювали це на помпезне уславлення мілітаризму.

Таку думку висловив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович у коментарі "Радіо Свобода".

Читайте також: День перемоги чи День пам'яті: що відзначають в Україні 8-9 травня та коли вихідний

Станом на тепер маємо зміни, які є пов’язаними з тим, що 2 травня перестало бути вихідним. 1 травня справді переформатовано з "міжнародного дня солідарності трудящих", це назва, яка є абсолютно радянською та її було запозичено з радянської спадщини, на Міжнародний день праці. І сподіваюся, що зрештою у наших політиків вистачить наснаги та відваги на те, щоб зробити інший важливий крок щодо так званих "травневих свят". Я маю на увазі перенесення вихідного дня з 9 травня на 8 травня. Для того, щоб ми все-таки вшановували всіх загиблих у Другій світовій війні, для того, щоб ми могли відзначати день пам’яті, а не перетворювати 9 травня, яке, на жаль, зараз є, радше днем для різного роду політичних шоу лівих та проросійських сил в Україні,
– підкреслює історик.

За його словами, усі ці міфи, що пов’язані з Другою світовою війною, яка подається, як "Велика вітчизняна війна", – вагомий козир російської пропаганди та проросійських сил в Україні.

"У радянські часи це було одним із ключових націєтворчих, можна сказати, міфів, на базі якого мала творитися єдина радянська нація. Зараз це один із ключових міфів сучасної Російської Федерації. І 9 травня, як день перемоги, як загальнодержавне свято, яке відзначається помпезно у вигляді різного роду уславлення мілітаризму – це, безперечно, елемент цього російського імперського міфу. Якщо ми хочемо подалі відійти від "русского мира", якщо ми хочемо утвердити свою незалежність, то це абсолютно необхідний наступний крок, який має зробити Україна", – зауважив експерт.

До слова, з нагоди Дня пам’яті та примирення, а також 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 8-9 травня у Києві відбудеться низка заходів.