Скоротився у 30 разів, – Пентагон про час виготовлення Іраном матеріалу для ядерної бомби

1 березня 2023, 07:46
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

Іран тепер може значно швидше виготовляти ядерні бомби. За даними Пентагону, на це країні раніше потрібно було близько цілого року. Але зараз цей час скоротився у 30 разів.

На цьому наголосив заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Каль. Відповідну тезу він озвучив під час слухань у Палаті представників.

Дивіться також Іран намагається шантажувати Захід, аби позбутися частини санкцій

Достатньо тепер 12 днів

Як зазначають журналісти, Каль цю заяву зробив, коли коментував питання законодавців. Воно стосувалося спроб адміністрацією Джо Байдена відновити "Спільний комплексний план дій з ядерної програми від 2015 року".

У 2018 році, коли попередня адміністрація вирішила вийти з угоди щодо ядерної програми Ірану, Тегерану знадобилося приблизно 12 місяців, щоб виготовити одну бомбу, що розщеплюється. Тепер потрібно близько 12 днів,
– пояснив Каль.

Це означає, що Ірану тепер за рік може виготовити не одну ядерну бомбу, а відразу 30. Тож загроза зросла у кілька десятків разів.

Що стосується виходу з угоди, то цим зайнявся тодішній президент США Дональд Трамп у тому ж 2018 році. Водночас він запровадив проти Ірану нові санкції. Він припустив, що ця угода була несправедливою, а також засумнівався, що з її допомогою можна буде обмежити ядерні амбіції Тегерану.

Тим часом у Білому домі заявили, що Іран та Росія продовжують свою співпрацю. Ба більше, Тегеран планує отримати від Москви зброї на мільярди доларів.

Росія постачатиме Ірану зброю

  • На цьому наголосив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі. Він також підкреслив, що впродовж місяців Іран підтримує війну Росії проти України.
  • Кірбі додав, що у листопаді Іран відправив до Росії артилерійські та танкові снаряди. Водночас Москва планує співпрацювати з Тегераном, щоб натомість отримати ще більше військового обладнання.
  • За словами Кірбі, Москва запропонувала Тегерану безпрецедентну співпрацю в галузі оборони. Мовиться як про ракети, так і електроніку та протиповітряну оборону.
  • Він додав, що у планах Ірану покупка ударних вертольотів, радарів, а також навчально-бойових літаків. Загалом мовиться про військову техніку на "мільярди доларів", підкреслив Кірбі.