6 кроків, які потрібно зробити Вірменії, щоб позбутися російського впливу

26 квітня 2023, 10:10
Читать новость на русском

І без того непрості переговори щодо врегулювання конфлікту між Вірменією та Азербайджаном зазнають чергове випробування. Офіційний Баку продовжує реалізовувати власні стратегічні цілі у Нагірному Карабаху і в односторонньому порядку вирішив встановити контрольно-пропускний пункт у Лачинському коридорі. Далі читайте в авторській колонці для сайту 24 Каналу.

Вірменії слід перестати зважати на російські інтереси

Повноцінний контроль над цією транспортною артерією матиме фундаментальне значення для цілей азербайджанської сторони. Однак, позиція офіційного Єревану – такі кроки суперечать тристороннім домовленостям затвердженим 9 листопада 2023 року.

Читайте також Нестиковка: на війні проти України гинуть росіяни з Далекого Сходу та Уралу

Ключовий аспект протистояння полягає у тому, що Вірменія в черговий раз закликає Росію виконати власні зобов'язання, але політика подвійних стандартів – традиційна практика для Кремля. Росія і надалі продовжує штучно "підігрівати" конфлікт між країнами, займаючи ту чи іншу сторону в залежності від вигідних для себе обставин.

У теперішніх обставинах, уряду Вірменії давно пора зрозуміти, що навіть балансування між власними інтересами та інтересами Москви не призведе ні до чого.

Необхідно поступово позбуватися російського впливу і доцільним для офіційного Єревану було б вжиття наступних кроків, які б з високою ймовірністю, підтримала міжнародна вірменська діаспора.

Як Вірменії покращити відносини з Україною 

1. Ініціювати вихід Єревану з ОДКБ, підтвердити недієздатність цієї установи та визнати її такою, що використовується виключно в російських інтересах.

Цікаво Як Лавров потрапив в ООН і що зробити, щоб це більше не повторилося

2. Активізувати дипломатичні контакти з Україною. Зокрема, провести зустрічі на найвищому рівні як в суспільно-гуманітарних, так і політико-економічних цілях. Для прикладу, провести консультації перших леді, опрацювати можливість персонального саміту Президента України Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна в Кишиневі 1 червня на саміті Європейського співтовариства чи на іншому майданчику, де це буде можливо.

3. Взяти до уваги можливість організації приїзду вірменської делегації високого рівня в Україну для розвитку дипломатичних контактів між країнами.

4. Розширити зусилля у перемовинах із Францією, США та іншими лідерами міжнародної спільноти щодо можливості заміни так званих "російських миротворців" представниками міжнародного контингенту.

Рекомендуємо Сльози відчаю та соплі невизначеності: пропагандисти у паніці через контрнаступ ЗСУ

5. Шукати можливості для врегулювання проблеми Нагірного Карабаху з мінімальною участю Росії.

6. Порушити питання про виведення іноземних військових баз з території Вірменії.

Такі кроки дозволять Вірменії проявити ще більшу суб'єктність та дати новий поштовх відносинам офіційного Києва та Єревану.