Українські захисники збили російський літак, не випустивши жодної ракети: героїчна історія
Джерело:
"АрміяInform"Наші воїни під час виконання бойових завдань інколи перевершують навіть власні очікування. Для прикладу, якось Повітряним силам ЗСУ вдалося "приземлити" ворожий літак навіть без запуску ракет в нього.
Про цей випадок повідомив Герой України та службовець Повітряних сил Ярослав Мельник. Він в інтерв'ю розповів про 28 цілей ворога, які збив, а також про шалені небезпеки, які супроводжують роботу на системах ППО.
До теми Скільки російських ракет тепер збиває українська система ППО
Як збили літак без випуску ракет
Службовець пояснив, що якось під час роботи ввімкнули радар підсвічення ворожих цілей. Ним одразу зафіксували один російський літак.
У кабіні ворога в цей час зазвучали звукові повідомлення про опромінення радаром. Він зрозумів, що з мисливця перетворився на ціль,
– розповів Ярослав Мельник.
У той момент росіянин помітив, що з мисливця перетворився на ціль, тому перелякався. "Напевно, це так приголомшило льотчика, що він відразу катапультувався. Літак розбився", – підсумував командир зенітної ракетної батареї "Бук М1".
Чому робота на ППО вкрай небезпечна
Мельник розповів, що під час роботи його батареї на Харківщині були вкрай важкі умови. Адже подекуди в небі над регіоном перебували одразу 10 літаків ворога. Коли вмикали радар підсвічення цілі, то це помічав пілот зафіксованого літака, а його "товариші" одразу починали полювати на систему протиповітряної оборони.
Це означає, що щойно ми увімкнемо свою апаратуру для виявлення і захоплення цілі, то одразу станемо зручною і добре помітною мішенню для десяти ворожих льотчиків. Щойно вони нас виявлять, то без вагань скасують свої польотні завдання з бомбардування військ чи об'єктів і миттєво зосередяться на знищенні нашого ЗРК. Десять літаків можуть випустити десять протирадіолокаційних ракет. Можуть і більше,
– згадує воїн.
Він пояснив, що наші зенітники в такі моменти працюють за лічені секунди. Вони вмикають апаратуру, виявляють ціль, виконують бойовий пуск, а потім одразу залишають свою позицію. Це єдиний спосіб врятуватися від протирадіолокаційних ракет. "Що в цей момент роблять інші літаки – ми не бачимо. Але усвідомлюємо. Зазвичай у цей час вони вже випускають по нас свої ракети", – підсумував Ярослав Мельник.
Напередодні – ЗСУ розібрали збитий російський гелікоптер Мі-28: дивіться відео