Як американка із ексцентричної багатійки перетворилася на дослідницю українського Полісся

9 червня 2018, 10:06
Читать новость на русском

Луїза Бойд вивчала рельєф Гренландії, створювала її карти, відкривала океанічні хребти та стала першою жінкою, що пролетіла над Північним полюсом. Серед усіх цих унікальних місць у мандрівці знайшлося ще одне – Західна Україна, яка у 1934 році належала Польщі.

Два місяці американка подорожувала на своєму автомобілі галицькими та поліськими містечками.

Читайте також: Павло Віктор – вчитель фізики, чиї лекції переглянули майже 7 мільйонів разів

І якщо в попередніх експедиціях переважно цікавилась природою, то тут її фотокамера націлювалась на людей та їхній побут. А у Львові Луїзу найбільше зацікавив звичайний базар.

Вона просто ходила між людьми й обирала найколоритніших персонажів. (кури, теля).Тут і молочниці, і квіткарки, що знітились від уваги закордонної гості. Навантажені вози та прилавки, на яких товар складений у плетені кошики.

У Золочеві заможну мандрівницю знову потягнуло на місцевий ринок, адже він найкраще передає характер міста. А в Дрогобичі її увагу привернула унікальна дерев’яна церква.


Фото дерев'яної церкви у Дрогобичі

З Галичини жінка рушила на північ до Полісся і була зачарована цим болотистим краєм. Дубно, Луцьк, Ковель, а далі містечка, що тепер розташовані на території Білорусі.

Мандрівниця писала: "Люди, які живуть на водних шляхах, мають своєрідний етнічний стрижень, який вирізняє їх від інших". Вразила американку й кількість дітей, які ходять босими, брудними, але виглядають здоровими та щасливими.


Фотографії Галичини і Полісся, які зробила Луїза Бойд

За три роки у Нью-Йорку видали фотоальбом "Польська провінція", який розповів світу про самобутній край.

Більше дивіться у програмі – "Зроблено в Україні".