Як автомобілем дістатися з Німеччини до України: інструкція

23 березня 2020, 12:06
Читать новость на русском

Наразі німецько-польський кордон для українців закритий. Однак в Україну потрапити все ж можна. Для цього слід дотримуватися певних інструкцій щодо пунктів пропуску та часу поїздки.

Про шлях додому українцям, які хочуть автомобілем повернутися з Німеччини, розповіли у фейсбуці Постійного представництва України при Раді Європи.

Читайте також Польща створить гуманітарний коридор для українців, що повертаються з Німеччини

Наразі німецько-польський кордон на в’їзд для громадян України закритий.

Єдиний можливий шлях дістатися України автомобілем – це слідувати таким інструкціям:

  • їхати автобаном Мюнхен – Зальцбург (А1). Перетинати німецько-австрійський кордон потрібно лише у пункті пропуску по автобану А1 Вальзерберг. Коридор діятиме щодня з 17:00 по 01:00;
  • після цього слід прямувати до пункту пропуску Нікелсдорф (Австрія) – Хедьєшхалом (Угорщина). Тут коридор працюватиме з 21:00 по 05:00. Проїзд дозволили лише за маршрутом, визначеним угорською стороною. Контролює ситуацію поліція Угорщини;
  • далі потрібно їхати на пункт пропуску "Тиса" (Чоп – Загонь). Рух йде вільно, обмежень щодо українських авто немає.

Порада: по приїзду на німецько-австрійський кордон мати повний бак палива та запаси їжі. А також важливо пояснити, що їдете транзитом.

Важливо! З 20 березня Австрія запровадила новий порядок перетину кордону. З Німеччини в'їхати зможуть лише ті, хто надасть медичну довідку, видану не більше, ніж 4 дні тому, про відсутність зараження на коронавірус німецькою чи англійською мовами. Однак в українців, які транзитом рухаються в Україну, такого медичного сертифіката не вимагатимуть.

Натомість при собі потрібно мати лист від Надзвичайного Посла України Андрія Мельника у Німеччині та Надзвичайного Посла України в Австрії Олександра Щерби до прикордонників. У ньому дипломати звертаються до них з проханням сприяти українцям у безперешкодному транзиті країнами. А також надають пояснення щодо маршруту відкритого гуманітарного транзитного коридору для українців.

Скільки українців повернулись з-за кордону?За даними МЗС України, за сприяння дипломатичних установ 59 тисяч 494 українців повернулися після закриття кордонів через спалах коронавірусу. Однак багато українців залишились на карантині в різних країнах світу. Зокрема, у Польщі перебуває 101 громадянин, у Бразилії – 16, у Німеччині – 7.

Коронавірус в Україні: основне

  • Станом на 23 березня в Україні зафіксували 73 випадки зараження коронавірусом. З них троє – померли, одна людина одужала, ще 22 – перебувають у важкому стані.
  • З 12 березня 2020 року в Україні ввели загальнонаціональний карантин, щоб зупинити поширення коронавірусу. Він триватиме щонайменше до 3 квітня.
  • З 16 березня Україна закрила кордони для іноземців, а з 18 березня заборонила залізничне, авіа-, автобусне міжміське пасажирське перевезення. Деяких містах встановлюють обмеження на рух громадського транспорту.
  • На час карантину не працюють усі навчальні, культурні, розважальні, спортивні заклади, ресторани, кафе, кінотеатри тощо. Винятки – аптеки, продуктові магазини, АЗС, банки.
  • Через коронавірус режим надзвичайної ситуації ввели у Києві, Чернівецькій, Дніпропетровській, Харківській, Житомирській, Донецькій, Івано-Франківській та Київській областях.


Як вберегтися від коронавірусу / Інфографіка 24 каналу