Як часто бреше Дональд Трамп
Чотири американські видання проаналізували інтерв’ю, коментарі, виступи та повідомлення кандидатів в президенти США щодо того, як часто вони "перебільшують, викривляють факти чи роблять оманливі заяви".
Загалом аналіз виступів одночасно провели чотири видання вийшов у The New York Times, Politico, The Washington Post та The Los Angeles Times, пише MediaSapiens.
Деякі з редакторів, які були залучені до підготовки матеріалів, прокоментували, що майже одночасна публікація статей - просто збіг. Але очевидно, що видання мали намір випустити тексти до дебатів у понеділок, коли питання про правдивість заяв Трампа і Клінтон безумовно буде порушено.
Читайте також: Дебати Клінтон і Трампа: букмекери пророкують телеканалам шалені рейтинги
Ніколи в сучасній президентській політиці не було такого кандидата, який би так просто і рутинно робив неправдиві заяви, як це робить Трамп,
– написала газета The Los Angeles Times.
Команда журналу Politico упродовж п'яти днів аналізувала заяви, зроблені Дональдом Трампом та Гілларі Клінтон.
"Висновок один: схильність Трампа перебільшувати та викривлювати факти настільки більша, ніж у Клінтон, що порівнювати їх – безглуздо", – пише Politico.
Журнал Politico підрахував, що в середньому Дональд Трамп каже одне хибне твердження кожні три хвилини п'ятнадцять секунд (проаналізовано було близько п'яти годин виступів політиків). Водночас Гіларі Клінтон виголошує в середньому одне хибне твердження кожні дванадцять хвилин.
В середньому видання нарахувало вісімдесят сім "перебільшень, викривлень фактів та оманливих заяв" від Дональда Трампа та вісім від Гілларі Клінтон.
"Наша команда провела ретельний факт-чекінг кожної заяви та Twitter-повідомлень обох політиків, які були оприлюднені, протягом 5 днів", – розповів журнал Politico.
Було проаналізовано шість промов Дональда Трампа, один виступ в мерії, сім телевізійних інтерв'ю, та 37 твітів. Сумарна тривалість його виступів – 4 години 43 хвилини. В підсумку, команда Politico виявила 87 перебільшень, викривлень фактів та оманливих заяв, які повністю перерахувала тут.
Що стосується Гіларі Клінтон, то вона за цей час виголосила дві промови, три телевізійних інтерв'ю, провела одну прес-конференцію, опублікувала 114 твітів та два коментаря в пресі. Сумарна тривалість її виступів – 1 година 36 хвилин і 10 секунд. У Гілларі Клінтон Politico нарахували 8 перебільшень, викривлень фактів та оманливих заяв – усі вони доступні тут.
Читайте також: Країна повинна її найняти: The New York Times відкрито підтримала Клінтон на виборах
The Times, у свою чергу, рахували тільки "найгучніші заяви" Трампа, відзначивши лише 31 з них, і оминувши увагою "десятки інших".
Всі чотири редакції відзначають різницю між цими оманливими заявами двох політиків.
Клінтон зробила свою частку сумнівних претензій. Водночас, іноді здається, що Трампа взагалі не бентежить достовірність фактів... Він продовжує посилатися на сумнівні джерела або повністю необґрунтовані твердження,
- пише The Washington Post.
В останньому матеріалі The Times йдеться про те, що усі оманливі заяви Дональда Трампа мають спільний шаблон: вони націлені на те, аби посилити та звеличити його образ як героїчного рятівника для нації, яку підстерігають різноманітні загрози з усіх боків.