Як чиновники дурять патріотів і ветеранів

12 лютого 2018, 18:00

Майже рік активісти, волонтери та справжні ветерани узгоджували проект проведення прозорих конкурсів з Міністерством соціальної політики. Майже рік вони слухали від чиновників обіцянки та запевнення, що більше гроші ніхто сумнівним шляхом сумнівним структурам не виділятиме. Виділив. Але не їм.

Пам’ятаєте бійку, яка сталася рік тому на засіданні Державної служби у справах ветеранів та учасників АТО? Тоді правий активіст Дмитро Резніченко вдарив Віктора Палія – голову однієї з організацій ветеранів Другої світової.

Резніченко, який сам є ветераном війни на Донбасі, був дуже розлючений тим, що так звана ветеранська структура Палія отримує щедре фінансування від Міністерства соціальної політики, при тому, що сам Палій та його соратники особливо не приховують своєї любові до Росії.

Читайте також: Знахабнілі українські феодали, або чорна ікра та "золотий злиток" кожного українця

Наприклад, фото Палія на обкладинці журналу "Солдати Росії". Взагалі, через той конфлікт чимало інформацію вийшло на поверхню. Зокрема, про те, що хоч Друга Світова закінчилася давно, і в живих лишилось зовсім мало живих учасників тієї війни, тим не менше різноманітних спілок та союзів ветеранів Другої світової сьогодні в Україні чимало.


Фото Палія в російському журналі

І сидять в них такі от функціонери як Палій, які прославляють Сталіна та Росію, їздять на дорогих німецьких іномарках і щороку отримують десятки мільйонів гривень бюджетної підтримки від Міністерства соцполітики. Тобто, наших з вами кишень. При цьому, справжні ветерани Другої світової яких і так лишилось не багато, не отримують ніякої допомоги від цих добре фінансованих структур.

Наприклад, є ще одна така "Організації ветеранів України", її очолює комуніст Петро Цибенко. Пригадуєте скандальну "прокремлівську" акцію "Бесмєртний полк" в Києві? Її проведення ми оплатили з власних кишень, бо організація Цибенка отримала на це бюджетне фінансування. То ж не дивно, що Резніченко, а разом з ним інші активісти обурилися цим фактом.

На диво, та бійка виявилась не даремною. Через значний резонанс навколо конфлікту, через безліч журналістських матеріалів, особисто міністр соціальної політики Андрій Рева пообіцяв розібратися в ситуації і призупинити фінансування для цих псевдоветеранських та проросійських структур.

Читайте також: Чому влада прикриває московських попів

Міністр поклявся затвердити нову процедуру розподілу бюджетних грошей, так, щоб все відбувалося на відкритому конкурсі і щоб це було змагання проектів, а не просто виділення грошей на поточну діяльність.

І ось днями, особисто міністр соціальної політики Рева вніс з голосу на засіданні Уряду проект нової постанови про порядок розподілу коштів на підтримку громадських організацій ветеранів. І виявилося, що всі напрацювання активістів про прозорий розподіл коштів та конкурси з проекту Реви зникли без сліду.

А опинилася в ухваленій постанові все та ж сама стара схема розподілу грошей в ручному режимі через спеціальну комісію, яка складається з посадовців Мінсоцполітики, і їхніх старих друзів – представників псевдоветеранських та проросійських структур.

І що не дуже дивує, уряд цей новий-старий порядок легко затвердив. Від чого чиновники та псевдоветерани, напевне, неабияк зраділи. Адже тепер і в цьому році вони зможуть засвоїти понад 20 мільйонів гривень на свої різноманітні витрати, мало пов’язані з допомогою учасникам бойових дій.

Втім, на місці чиновників, я ще раз переглянув би відео минулорічної сутички. Здається, ветерани війни на Донбасі здаватись не збираються. То ж не виключено, що на нас чекає ще чимало виховних бесід із цими слугами народу.