Як екс-канцлер Німеччини Герхард Шредер обурив європейську спільноту

23 серпня 2017, 17:21
Читать новость на русском

Екс-канцлер Німеччини Герхард Шредер погодився стати членом директорату російської компанії "Роснефть", яка знаходиться під західними санкціями. Політик давно відомий своїми проросійськими поглядами і вже має прізвисько "Російський німець".

Під час свого канцлерства Герхард Шредер буквально "підсадив" Німеччину на російську газову "голку". Потім пересів у крісло керівника газпромівського Північного потоку – газопроводу, який росіяни проклали у Німеччину через Балтійське море. А днями прийняв нову пропозицію від Москви – стати директором "Роснефті". Німецькі політики таке рішення осудили.

Намагання Шредера в "Роснефті" має поганий присмак, тут змішуються приватна економічна зацікавленість з політикою,
– зазначив генсек ХСС Німеччини Андреас Шоєр

За даними німецької преси, Шредер отримував досі 250 тисяч євро на рік на посаді керівника Північного потоку. Пост директора у Роснєфті може принести йому ще 300 тисяч євро на рік. Рішення мають затвердити наприкінці вересня.

Читайте також: Я балотуватимусь у директори "Роснефти", – Шредер відповів на критику німецьких колег

Однак, вже зараз шквал критики на адресу Шредера посипався з боку різних політичних сил Німеччини, включаючи його власну Соціал-демократичну партію Німеччини. Німецькі політики вимагають розслідувати діяльність колишнього канцлера.

Мені не подобається те, що робить пан Шредер. Він політик і повинен знати, що "Роснефть" під санкціями. Я б ніколи не займалася приватною діяльністю, доки перебуваю на посаді політика,
– сказала канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Сам Шредер на критику уваги не звертає і відмовлятися від пропозиції Кремля не збирається.

Нагадаємо, російський гігант "Роснефть" разом з його керівником Ігорем Сєчином з 2014 року знаходяться під санкціями ЄС та США. Світова спільнота наклала їх у відповідь на окупацію Криму Росією. В серпні цього року президент США Дональд Трамп підписав закон, який посилює дію антиросійських санкцій. Зокрема він накладає додаткові обмеження на будівництво нафтопроводів і видобуток нафти.