Як нардепи-аграрії багатіють за кошт українців, – журналістське розслідування

28 липня 2017, 08:41
Читать новость на русском

"Найбільший бізнес-клуб Європи" – цей сталий вислів уже остаточно закріпився за Верховною Радою України. Тільки от існує цей клуб не за кошти його учасників, а за податки українців.

У 2016 році українці заплатили за роботу парламенту майже мільярд гривень. Цього року сума може ще збільшитися. У середньому, день роботи народних обранців обходиться казні у понад 2,5 мільйони гривень.

На хвилі Майдану склад Верховної Ради оновився більше ніж на половину. Але перевірені і добре обкатані корупційні схеми лишилися і далі працюють на кишені слуг народу та владних бізнес-кланів.

Читайте також: Як коксовий завод у Харкові отруює життя місцевих мешканців і залякує активістів

З кінця 1990-х років українську економіку за сферами впливу розділили між олігархами. Цей процес розпочався за часів президенства Кучми і дотепер бізнес та політика грають за усталеними правилами. У кожній сфері – свій "смотрящий" та своя бізнес-група. І допоки вже нова влада висловлює рішучість, український парламент у своїй більшості залишається тим самим колом розподілу між олігархами з різних галузей економіки.

В результаті, попри спротив реформаторської меншості новачків у Верховній Раді, українці продовжують ділитися своїми невеличкими доходами з великим бізнесом.

Зрозуміло, що аграрій або шахтар, який прийшов у ВР, не буде займатися охороною здоров’я. Але тут і полягає чітка межа між професійністю та наявністю конфлікту інтересів.

Чиї насправді інтереси нардепи відстоюють під парламентським куполом – дивіться у програмі.