Як не можна робити презентацію?

10 лютого 2016, 15:28
Читать новость на русском

Успішна презентація компанії, проекту чи окремо взятої людини – це ціле мистецтво, що включає в себе декілька важливих компонентів. Однак на чолі презентації стоїть візуалізація.

Від того, як буде виглядати те, що ви хочете донести публіці, буде залежати, сприйме вона вашу комерційну пропозицію чи ні. Адже образливо – реалізувати проект і не зуміти про це просто розповісти. Точніше – показати

І так, чого точно не повинно бути в вашій презентації? Міжнародний центр Інтернет-торгівлі Allbiz, майданчик, який допомагає підприємцям розвивати бізнес в мережі, підготував кілька простих, але дуже важливих порад про те, як стати майстром візуального вираження своїх думок.

Не допускайте помилок ніколи:

1. Дуже, дуже, дуже, дуже... дуже багато тексту. Він кругом, він заполонив весь простір слайда. Хочете, щоб аудиторія не читала його – додайте тексту. Якщо ж у вас інша мета – намагайтеся втиснути думку в мінімальну кількість слів.

2. Картинка в низькому розширенні – і в самому центрі. Розбите на пікселі зображення не додасть вашій презентації привабливості. Навіть навпаки. Так що або хороша якість картинки, або її відсутність.

3. Картинка – поменше, тексту – побільше. Слідкуйте за пропорціями. Картинка, виглядає на слайді як темна (світла) пляма, яка губиться на тлі тексту – буде тільки відволікати та викликати питання, що вона там робить.

4. Красивий і витіюватий шрифт. Не використовуйте неясні і погано читабельні шрифти. Особливо уникайте художніх вигинів в накресленні слів. Глядачі не повинні розшифровувати текст. Вони повинні всього за пару секунд зрозуміти весь слайд, а не вчитуватися у текст.

5. Фон і текст. Пам'ятайте: гармонія – понад усе. Букви не повинні зливатися з заливкою, яка, в свою чергу, не повинна бути кислотною або темною. Пошукайте баланс фарб.

6. Чим більше шрифтів, тим більше фантазії? Ні. 1 шрифт – добре, 2 – максимум. Про більше – навіть думати не варто.

7. Стрибаючі слова – карусель для мозку. Читабельність тексту, при якій не потрібно шукати початок пропозиції, його продовження і кінець – перше, про що варто подбати. Слова повинні йти рядами, а не зигзагами слайда.

8. Графіків, і побільше! Один слайд повинен нести в собі один "сенс". Якщо у вас є кілька графічних виразів однієї думки – додайте їх на окремих слайдах. Не намагайтеся розмістити всі графіки і діаграми разом, від їх поділу ідея не зникне.

9. Безмірна анімація. Там, де немає необхідності (що буває дуже рідко) спливання, викочування, стрибання – не варто експериментувати. Якщо потрібно, щоб частина інформації на слайді з'явилася з часом – так, але не для "краси".

10. Помилки. Про важливість грамотного викладу своїх думок варто пам'ятати завжди, особливо – в презентації. Написати на слайді 3-5 слів і не попрацювати перевірити орфографію і пунктуацію – це неповага до аудиторії, перед якою ви проводите презентацію. І якщо в звичайному тексті дрібна безграмотність може залишитися непоміченою, то на слайдах кожне слово кидається в очі. Пам'ятайте про це.

У підготовці презентації, звичайно ж, не варто забувати про її змістовому наповненні, але ця форма подачі інформації в першу чергу розрахована на візуальне сприйняття. Тому подбайте про те, щоб візуальна подача гармонійно впліталась у вашу задумку і не заважала аудиторії сприймати суть.

Allbiz – міжнародний центр інтернет-торгівлі, на якому мільйони замовників і продавців укладають найвигідніші угоди, незалежно від того, якою мовою вони говорять, і в якій країні знаходяться. Ресурс доступний на 26 мовах. На Allbiz представлена інформація про 22 млн товарів і послуг від 1,4 млн компаній з 90 країн. Географія відвідувачів охоплює весь світ. Число замовлень перевищує 10 тисяч в день.