Як не потрапити на гачок автомобільних крадіїв: шахрайські схеми
Останнім часом в Україні, окрім крадіжок квартирних, збільшилась кількість викрадень автомобілів. Про кілька найпопулярніших способів викрадення авто, які відбуваються саме взимку, і про те, як водіям не стати жертвами авто-крадіїв та зберегти свій транспорт – дивіться у сюжеті.
Спосіб №1
Доволі популярний спосіб викрасти автомобіль – поки господар біжить додому за запасним ключем. Схема шахраїв працює наступним чином: водій зранку виходить, щоб почистити машину від снігу. Відкриває автомобіль брелоком нештатної сигналізації, сідає за кермо, заводить машину і залишає салон, зачинивши за собою двері. Дочистивши машину і змахнувши ще раз сніг з фар, господар авто смикає за ручку водійських дверей і виявляє, що центральний замок закрився, а ключ знаходиться в замку запалювання.
Більшість водіїв в такій ситуації мчать додому за запасним ключем. А коли повертаються, то машину вже викрали.
Що ж відбувається, поки автовласника немає? Код сигналізації був считаний автокрадієм, коли власник відкривав машину. Коли водій обмітав машину, її закрили. А поки власник бігав за ключем, відкрили і викрали.
Експерти радять:
1) тримати окремо ключ запалювання і брелок сигналізації;
2) завжди тримати телефон при собі;
3) якщо машина закрилася з ключами в замку, місце стоянки не можна залишати ні в якому разі;
4) телефонуйте тому, хто може принести запасний ключ;
5) якщо із близьких на даний момент нема кому вам допомогти, то телефонуйте оператору (в разі якщо автомобіль облаштований супутниковою антикрадіжною системою);
6) якщо страховий поліс включає в себе послуги допомоги на дорозі, то телефонуйте в страхову компанію і вимагайте, щоб приїхали фахівці;
7) якщо у вас взагалі нічого немає, крім "автоцивілки", то заздалегідь вбийте в пам'ять мобільного телефону номер будь-якої компанії, що надає допомогу на дорогах.
Спосіб №2
Ще один "зимовий" спосіб – машину викрадають біля гаража. Методика проста: як тільки водій виїжджає з гаража і йде закривати ворота, не заглушивши при цьому мотор, викрадач стрибає в салон авто і їде в невідомому напрямку. Тому не залишайте ніде в автомобілі ключ навіть на кілька хвилин.
Спосіб №3
Дуже часто автомобілі викрадають з-під робочого офісу. Цей метод використовують викрадачі зі спеціальним обладнанням. Автомобілі викрадають, як правило, на початку робочого дня, коли люди тільки приїжджають на роботу і залишають машини на парковці надовго.
Щоб уникнути такого викрадення треба завернути брелок в фольгу і ставити машину на охорону, впритул наближаючись до автомобіля.
Читайте також: Корисні файли. Детальніше про нові правила "автоцивілки"
Спосіб №4
Викрадають машини і з-під торгових центрів. Там шахраї, зазвичай, працюють в парі з кишеньковими злодіями: господар машини ставить її на охорону, злодій витягає у жертви ключі, а потім віддає їх викрадачеві машини.
Тож водіям-чоловікам не варто класти ключі від автомобіля в бічні кишені куртки або піджака, а водіям-жінкам – у сумку. Найкраще місце для ключів – внутрішні кишені. І додаткова обачність також зайвою не буде.
Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.