Як пройшло відкрите засідання справи про втручання Росії у вибори США

8 червня 2017, 22:05
Читать новость на русском

Слухання привернули величезну увагу американських та і не тільки американських мас-медіа. Черга щоб зайти в зал, де відбувалися ці слухання, стояла з ночі, центральні канали давали слухання в прямому ефірі.Також з ранку у Вашингтоні відкрилися бари спеціально під цю подію.

Напередодні на веб-сайті Сенатського комітету з питань розвідки було опубліковано письмове свідчення колишнього директора ФБР Джеймса Комі.

У ньому йдеться про кілька розмов президента США з Джеймсом Комі. З цих розмов стало відомо, що Дональд Трамп особисто просив Комі про лояльність, піднявши цю тему в контексті розмови про його подальшу роботу на посту директора ФБР.

Комі пообіцяв йому чесність. Далі Трамп, вже після того, як його колишній радник з питань національної безпеки Майкл Флінн був звільнений, висловив надію, що Комі облишить цю справу. І в ще одній розмові президент США описав, наскільки йому заважає сприйняття, що він є під підзорою в розслідуванні російського втручання у вибори. Якщо мова йде про його соратників, то буде добре про це дізнатися, сказав він.

Під час слухання в Сенатському комітеті з питань розвідки зосередились на тому, чи можна ці розмови розцінювати як тиск на тодішнього директора Комі.

Читайте також: Чи можуть свідчення екс-голови ФБР призвести до імпічменту Трампа

Сам Комі, якому це питання в різній інтерпретації задавали кілька разів, сказав, що він, зокрема, у випадку розслідування щодо Майкла Флінна, саме так це і розцінив. Хоча і не став виконувати цей наказ. Комі пояснив, що почав записувати усі розмови з президентом негайно, бо підозрював, що потім ці розмови можуть бути представлені Трампом зовсім по-іншому, як він сказав, той може збрехати.

Комі розумів, що те, що відбувається не є прийнятним, але не протистояв президентові прямо – він пояснив, що просто не мав такої сміливості – тим не менш, і самі записи, і той факт, що він поділився інформацією з колегами, власне і були його відповіддю.

Найбільш сенсаційним моментом став той факт, що Комі сам сказав, що передав, через знайомого, деякі записи журналісту, щоб підштовхнути призначення спеціального прокурора для розслідування російського втручання і в американські вибори.

Також під час свого виступу Комі зауважив, що був здивований своїм звільненням та прийшов до висновку, що це відбулось саме через російське розслідування.

Читайте також: Росія намагалася втрутитися у вибори США, – екс-глава ФБР заявив про відсутність сумнівів

Також під час слухань, окрім, власне дій Трампа відносно Комі, підняли тему і самого втручання у вибори. Зокрема пролунав той факт, що у Комі немає жодних сумнівів, що росіяни у вибори втручалися, що найвище керівництво про це знало, а самі атаки були спрямовані проти тисячі чи принаймні кількох сотень урядових та неурядових організацій.