Глушков, Березовський, Вороненков: як Росія прибирає небезпечних для неї людей
Російські спецслужби не цураються жодних методів для прибирання неугодних Кремлю, які ховаються від російської влади за кордоном.
Вони бояться, що колишні посадовці, олігархи, депутати та працівники спецслужб зможуть багато розповісти про методи, які використовує російська влада для підриву демократичних цінностей на Заході.
Читайте також: Яке завдання мав третій підозрюваний у справі Скрипаля: відомі деталі
12 березня у Лондоні антитерористичну бригаду терміново викликали до приватного будинку в північній частині британської столиці. Там виявили без ознак життя друга Березовського та колишнього заступника директора "Аерофлоту" Миколи Глушкова. Британська поліція встановила: росіянина вбили.
Микола Глушков
Він з 1996 до 1999 року був заступником директора "Аерофлоту". За час роботи він з’ясував, що держава використовувала авіаперевізника для своїх шпигунських операцій за кордоном. Три тисячі з чотирнадцяти тисяч робітників компанії працювали на російські спецслужби.
У 2004 році Глушкова засудили в Росії до ув’язнення на три роки і три місяці за розкрадання коштів. У 2010 він виїхав до Великої Британії, де отримав політичний притулок. Американське видання Wall Street Journal встановило: Глушков планував найближчим часом оприлюднити у суді Лондона докази використання російським ФСБ співробітників "Аерофлоту".
Колишній фінансовий директор головних російських авіаліній готувався до судового розгляду у суді Лондона. Він сказав друзям, що це доведе його невинуватість щодо фінансових обвинувачень, висунутих російською владою, і викриє "Аерофлот" як прикриття для російських служб безпеки,
– писало видання.
Друга Глушкова – Бориса Березовського, який активно критикував Володимира Путіна, знайшли без ознак життя у власному будинку на півдні Великої Британії у березні 2013 році. Британські слідчі так і не змогли встановити причини смерті російського олігарха.
Борис Березовський
Трохи менше ніж за два тижні до смерті Глушкова два російські ГРУшники здійснили напад на колишнього розвідника Сергія Скрипаля і його доньку у Солсбері. Британські правоохоронці змогли довести причетність росіян до нападу.
Як ми заявляли про це у березні, тільки у Росії є технічні засоби, практичний досвід та мотив для здійснення цієї атаки,
– наголосила прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей.
Російські спецслужби полюють за критиками і викривачами Кремля не лише у Великій Британії. У 2015 році при загадкових обставинах у Вашингтоні загинув колишній міністр ЗМІ Росії і засновник пропагандистського телеканалу Russia Today Михайло Лесина.
Михайло Лесин
Американські слідчі встановили, що причиною смерті стали тупі удари по шиї, тулубу, верхніх та нижніх кінцівках. А журналісти видання Buzzfeed з’ясували, що Лесина забили до смерті російські спецназівці, оскільки той планував дати свідчення ФБР щодо роботи Russia Today.
Я можу вам сказати, що ніхто в бюро не вірить, що цей хлопець напився, впав і помер. Всі вважають, що його замучили, і що Путін або Кремль стоять за цим,
– сказав агент ФБР заявив BuzzFeed News минулого року.
У березні 2017 року кіллер розстріляв колишнього депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова просто у центрі Києва. Російський політик за рік до цього емігрував до України. Він давав свідчення у справі про держзраду Януковича. Нападника застрелив охоронець Вороненкова.
Денис Вороненков
Москва жодних звинувачень на свою адресу не визнає. Кремль навіть намагається звинуватити владу інших країн у некомпетентності і небажанні брати до уваги російські аргументи.
Західні ж держави зі свого боку продовжують посилювати санкції проти Росії у спробі змусити російську владу грати за правилами демократії. Втім авторитарний режим країни-агресора не зважає на це і не змінює своєї політики.