Як у Кремлі відреагували на бажання України стати членом НАТО
Україна встановила мету членства в НАТО пріоритетом своєї зовнішньої політики. Відповідне рішення ухвалили депутати Верховної Ради.
Український парламент проголосував за законопроект № 6470 про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо зовнішньополітичного курсу України. Відповідне рішення підтримали 276 народних обранців. А це означає, що країна стала на крок ближче до Північноатлантичного альянсу.
Більше того, наразі йдеться про те, щоб наповнити практичним змістом цю поки декларативну ідею. Пропонується провести всенародний референдум щодо вступу до НАТО. Раніше з такою ініціативою виступив Президент України Петро Порошенко.
Читайте також: Яку ціну росіяни насправді сплачують за окупацію Криму
Особливо прикметно, що зміна зовнішньої парадигми та відмова від нейтрального статусу, що був нав’язаний екс-президентом Віктором Януковичем, збіглася у часі з важливим ювілеєм. Хочу нагадати, що рівно 20 років тому, 9 липня 1997 року, було підписано хартію про особливе партнерство між Україною та організацією Північно-Атлантичного договору.
Тодішній глава держави Леонід Кучма та генсек НАТО Хав’єр Солана та лідери ще 16 країн-членів Альянсу під час Мадридського саміту урочисто підписали цей важливий документ. Він дозволив реформувати та модернізувати українські Збройні сили, розпочати процес приведення вітчизняної бюрократії до вимог НАТО.
Через 20 років в Альянсі нараховується вже не 16, а 29 країн. Останньою лише 5 червня 2017 року до НАТО приєдналася Чорногорія. Хотів би зауважити, що Росію настільки роздратував цей факт, що минулого року російська розвідка навіть спробувала організувати переворот у балканській країні та вбити її прем’єра Міло Джукановіча.
Читайте також: "Картковий будинок" у виконанні Дональда Трампа
Зірвали плани російських диверсантів спільні зусилля британської, американської та, що цікаво, української розвідки. Вбивати Джукановіча мали бойовики, що воювали проти української армії на Донбасі. Їх вчасно вирахували українські розвідники, які й передали інформацію західним колегам.
Як на мене, це один з прикладів ефективної співпраці України з провідними державами НАТО. Саме той приклад, де українська розвідка здолала росіян в інтелектуальному двобої.
Раніше віце-президент Парламентської Асамблеї НАТО Раса Юкнявічене заявила, що захист країн-членів Північноатлантичного альянсу починається саме з України. Одна з головних сфер співпраці з Альянсом – інформаційна. Тому потрібно боротися з потужною пропагандою Москви, яка поводить себе надзвичайно зухвало.
Читайте також: Twitter до добра не доведе, або могила для Трампа
У самому Кремлі рішення України традиційно зустріли із занепокоєнням. Прес-секретар президента Путіна Дмітрій Пєсков назвав прагнення України вступити до НАТО загрозою безпеці Росії. У штаб-квартирі Альянсу підкреслили, що головними пріоритетами України зараз є реформи для досягнення стандартів НАТО.
Заради правди, шлях до Альянсу для України не буде простим. В першу чергу, через російську окупацію Донбасу та Криму. Але починати цей шлях все одно потрібно. Як би не було складно.