Як відпочити у Хусті: руїни замку й унікальна фабрика капелюхів
У березні 1939 року новоутворена Карпатська Україна проіснувала всього 29 годин, зате стала прикладом волелюбності нашого народу. Місто Хуст увійшло в історію, як столиця республіки одного дня.
Хустський замок
Аби оглянути центральну частину міста, вистачить 1-ї години, а от щоб дійти до Хустського замку, потрібно йти пішки ще одну годину. І хоч замку, як такого вже нема, сюди варто прийти заради неймовірних краєвидів.
Дивлячись на ці руїни, важко повірити, що колись замок славився своєю неприступністю. Збудований ще в 11 столітті, він обороняв соляні копальні в Солотвино від численних зазіхань. Його не змогли взяти ні Габсбурги, ні татари, ні турки. Зате зруйнувала природа. Блискавка влучила прямісінько в порохову вежу.
Читайте також: Мандрівка Україною. На Закарпатті діє велика оленяча ферма
Зате обгорілі мури почали використовувати, як будівельний матеріал для хустських споруд і зокрема католицької церкви. І нехай не вводить в оману її годинник, як і в багатьох містах Закарпаття він показує європейський час, тобто на 1 годину менше.
Легендарна фабрика
Найкращим сувеніром з Хусту буде придбання капелюха. Адже в місті досі працює легендарна фабрика. Таких, як вона, лише 9 у всьому світі. Колись фетрові вироби закарпатців носила вся Україна і навіть кремлівські генсеки –Брежнєв та Горбачов. Потужності сягали 2-х мільйонів виробів на 1 рік.
Ця фабрика заснована ще 1947 року, їй дісталося конфісковане в Німеччині обладнання. Воно й досі збереглося в чудовому стані. Аби створити головний убір, потрібно пройти аж 72 етапи. Все починається з обробки шерсті кролика – з нього й пресують фетр, далі роблять заготовки-ковпаки. У підсумку, має вийти виріб вагою приблизно 125 грамів. Майстрині на фабриці настільки добре відчувають вагу, що вловлюють навіть 5 грамів недостачі.
Щодо різновидів моделей, то їх тут близько 200-х, з яких переважно жіночі, але чоловіки теж мають з чого обрати: мисливські капелюхи, кепі та навіть циліндри.