Як вплине референдум в Нідерландах на подальшу євроінтеграцію України

7 квітня 2016, 08:19
Читать новость на русском

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін пояснив, як результати референдуму в Нідерландах вплинуть на практичне застосування Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Про це він розповів журналістам в рамках візиту української делегації до Японії.

З практичного погляду імплементації зараз нічого не змінюється — угода застосовується, як і раніше, поки на тимчасовій основі. Тому ніхто не переживає жодним чином. І зона вільної торгівлі, секторальне співробітництво спокійно просуваються далі,
— заспокоював Клімкін.

Він зазначив, що Україна продовжує співпрацю з ЄС в рамках чинних органів цієї угоди і референдум на цей процес не впливає.

"Не потрібно вестися на певні спекуляції, що це може якось вплинути на практичну імплементацію угоди", — пояснив міністр.

Читайте також: Чи завадять Нідерланди євроінтеграції України

За його словами, зараз непросте рішення постало перед голландською владою — тепер вони вирішуватимуть, як діяти далі.

Я, звичайно ж, не можу говорити замість наших голландських друзів і партнерів, адже шлях визначають вони. Там спочатку пройдуть, напевно, консультації в уряді, вони будуть визначатися, що робити далі. Для мене дуже важливо, щоб це не зашкодило ефективної реалізації угоди,
— зазначив міністр.

Раніше на невтішні для України результати референдуму у Нідерландах вже відреагував президент Петро Порошенко.

6 квітня у Нідерландах відбувся загальнонаціональний референдум про Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. За даними екзит-полів, за асоціацію України та ЄС проголосувало лише 38,1% громадян Нідерландів, проти — 61,1%. Явка становила трохи більше 32,2%. Офіційні результати оголосять 12 квітня.