Як за хитрою схемою привласнив державне житло суддя "реформованого" Верховного суду
Часто у нових чи реформованих органах залишаються кадри так званої "старої системи". Судова гілка влади – не виключення. Кандидати "з минулим" нерідко тягнуть за собою шлейф зловживань та сумнівних рішень.
Михайло Гриців – нині суддя вже оновленого Верховного суду – раніше працював у ВС старого зразка. Він є одним із переможців конкурсу з негативним висновком від Громадської ради доброчесності. Гриців, працюючи суддею у Києві, потребував поліпшення житлових умов. Тож у 2012 році отримав службову квартиру у 130 квадратних метрів і вказав у ордері на проживання чотирьох осіб.
Читайте також: Справа Розенблата: винахідливий суддя звинуватив НАБУ у "негласному розкритті злочину"
А за два роки успішно приватизував житло на сім'ю і родичі Гриціва – дружина та двоє дітей – отримали київську прописку. Хоча фактично жили і працювали у Львівській області: дружина та дочка – у судах, а син – у місцевій прокуратурі. Це доводить, що в столиці сім'я жила тільки "на папері", а зроблено так було для того, щоб отримати якомога більшу квартиру. Адже площа службового житла прямо залежить від кількості людей, які мають там проживати.
Ця історія не завадила Михайлу Гриціву стати суддею реформованого Верховного суду. І на новій посаді він уже встиг "засвітитися" рішенням на користь Вищої кваліфкомісії суддів – того самого органу, який і обрав суддю на конкурсі.
Раніше активісти ГО "Автомайдан" виявили брехню у декларації членкині ВККС Тетяни Весельської і подали на неї скаргу. Однак, хто відповідальний за розгляд скарги – у ВККС повідомляти відмовилися. "Автомайдан" оскаржив такі дії у Верховному суді. Суддя Михайло Гриців у задоволенні позову відмовив. Цікаво, що Гриців розглядав справу саме у той час, коли його дружина, суддя Львівського апеляційного господарського суду, Віра Гриців проходила кваліфікаційне оцінювання. Щодо неї, до слова, теж є негативний висновок Громадської ради доброчесності.
Суддя Михайло Гриців – "Не.Честь тижня"
Антипремію "Не.Честь тижня" за хитру схему із набуття державного житла отримає суддя Верховного суду Михайло Гриців, який використовує посаду для власної вигоди.
Читайте також: Як НАЗК вирішило помститися судді, яка не прийняла рішення на користь Корчак
На відміну від Гриціва, кандидат на премію "Честь тижня" до Верховного суду не пройшов. Хоча був у двадцятці претендентів, щодо яких у громадськості жодних претензій не було. Суддя Тернопільського міськрайонного суду Віктор Братасюк став відомий і завдяки низці обґрунтованих і справедливих рішень, написаних "людською мовою". При розгляді справ суддя Братасюк керується верховенством права, а не закону. Тобто, він вважає, що суддя може відступити від норм закону, якщо вважає його таким, що є несправедливим або утискає права людей.
Суддя, який правильно розуміє принцип верховенства права
У 2018 році Віктор Братасюк вирішував спір між комунальним енергопідприємством та боржниками, що не оплатили послуги центрального опалення. Відповідачі пояснили, що за тепло не платять, бо забезпечують ним себе самостійно. Теплопостачальник відмовився визнавати законність відключення та продовжував нараховувати гроші за послуги, яких не надавав.
При розгляді справи суддя підкреслив: в Україні продовжує існувати олігархічно-монополістичний тоталітаризм, який позбавляє народ права на вибір на ринку газу, електроенергії та інших комунальних послуг.
І відмовив у задоволенні позову комунальному підприємству.
Суддя Віктор Братасюк – "Честь тижня"
Премію "Честь тижня" за прийняття справедливого та обґрунтованого рішення отримує суддя Тернопільського міськрайонного суду Віктор Братасюк, який по справжньому розуміє та застосовує принцип верховенства права.
Лауреатів премії та антипремії визначає громадська організація "Фундація DEJURE", яка моніторить перебіг судової реформи і добивається очищення суддівських лав.