Як живе Балаклія після страшних вибухів на військових складах: відео

9 жовтня 2018, 23:18
Читать новость на русском

Вибух на Чернігівщині став уже четвертим серйозним випадком на українських складах боєприпасів за час війни. Але в березні 2017 року схожа катастрофа сталася і в Балаклії. Як їх тепер охороняють, та чи відновили поруйновані будинки довкола – дізнавалися журналісти 24 каналу.

Зазначимо, що першим вибухнув арсенал у Сватовому на Луганщині в 15-му році. Потім були Калинівка та Балаклія. Тоді чиновники обіцяли, що, принаймні на цих складах, з безпекою все буде добре.

Читайте також: Вибухи під Іченю: подробиці та висновки

Зараз КПП на в'їзді у склади у Балаклії посилено охороняють, сторонніх не підпускають, а особливо після нічної звістки про вибухи в Ічні.

Арсенал постійно перебуває в посиленому режимі з охорони. У нас з’явилися засоби РЕБ (радіо-електронної боротьби – 24) для боротьби з безпілотними літальними апаратами,
– сказав заступник начальника військової частини Олександр Мирун.

Безпілотники тут з'явилися вже після пожежі у березні 2017, тоді й збільшили кількість охоронців. Минуло півтора роки, а територію 65-го арсеналу розміновують і досі.


Вибухи в Балаклії

Місцева мешканка Альона досі не може забути тієї ночі. Двох доньок, найменшій тоді було 9 місяців, рятували, не чекаючи початку загальної евакуації. Від них до зони вибухів було менше кілометру. "Не було ніяких автобусів, втікали самі, як могли. Таксисти просили 3 тисячі, щоб лишень вивести за місто", – розповіла вона.

Нині зруйновану інфраструктуру в Балаклії відновили повністю, а постраждалим родинам виплатили матеріальну допомогу.

З державного бюджету було виділено 145 мільйонів гривень і з обласного майже 50, із яких 36 мільйонів пішло безпосередньо на матеріальну допомогу мешканцям,
– зазначив голова Балаклійської РДА Степан Масельський.

У Балаклії добре розуміють, що таке вибухи. Тому, як тільки почули про Ічню, взялись збирати гуманітарну допомогу. Поки збирають продукти харчування, далі за потреби відправлятимуть будматеріали. "Ми знаходилися в кращий ситуації, тому що попереду в нас було літо, а зараз у них попереду зима", – додав міський голова.

Зранку вівторка з військової частини Балаклії до Ічні відправляють і спецтехніку. З Харківщини до Чернігівської області спрямували також 2 екіпажі рятувальників, які гасили пожежу в Балаклії.


З Балаклії до Ічні відправлять спецтехніку

"Специфічна техніка, яка застосовується для гасіння пожеж на таких вибухонебезпечних об’єктах, сконцентрована по всій території України", – відповів Олександр Мирун.

Читайте також: Вибухи на складах в Балаклії: в лікарні померла ще одна жінка

Проте містяни після вибухів у Калинівці, а тепер в Ічні, ще більше бояться складів по-сусідству. Досі розміновують і території біля складів у Калинівці, які вибухнула трохи більше року тому – 15% території досі небезпечні. Хоча після пожежі місцева влада посилила охорону, зокрема закупили сучасні камери спостереження.

Наслідки масштабної пожежі відчули жителі Калинівки і п'яти прилеглих сіл. У Палівці, яке найближче до військових складів, зазнали чи не найбільших руйнувань. Понищені оселі відремонтували, побудували 13 будинків.

Нагадаємо, 3 травня поблизу військової частини А 1352 біля Балаклії спалахнула пожежа та було чутно вибухи. За даними військових, виникло загорання сухої трави з подальшими поодинокими вибухами боєприпасів на площі близько 35 га. Згодом пожежу вдалося локалізувати, а в ЗСУ повідомили, що вибухи майже припинилися.