main logo

Вибухи в Калинівці

У Калинівці Вінницької області 26 вересня близько 22-ї години почали детонувати склади з боєприпасами. Вибухи було чутно за 150 км, видно – за 40 км. Вінниця, що розташована за 23 км від Калинівки, цілу ніч здригалася від потужних вибухів. 

Радіус ураження – 5 км, Вінниця в цей радіус, за даними влади, не входить. Жителів міста попросили не панікувати попри потужні звуки вибухів.

З Калинівки та навколишніх сіл, що перебувають в зоні ураження, евакуювали близько 30 тисяч осіб. Людей, які покинули свої домівки, почали розміщувати у школах Вінниці. Рятувальники повідомляють про двох постраждалих, їх госпіталізували.

48-й арсенал ЗСУ був третім найбільшим в Україні після Сватового і Балаклії. На арсеналі зберігається 188 тис. тонн боєприпасів (10 тис. умовних вагонів) на площі 60 гектарів. Серед них – ракети системи залпового вогню "Смерч", "Ураган" і "Град". Однак Генштаб ЗСУ запевняє, що вибухи зафіксовані лише на майданчику танкових боєприпасів. В офіційному повідомленні йдеться, що площа займання складає близько 10% від загальної площі арсеналу, а в половині охоплених вогнем сховищ боєприпаси відсутні.

Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій повідомив, що на ранок інтенсивність вогню стала меншою.

Прокуратура розпочала за фактом вибухів у Калинівці кримінальне провадження. Подію кваліфікували як диверсію.