Які відомі архітектурні споруди України збудували поляки
Чимало архітектурних споруд в Україні постали завдяки польським архітекторам.
Оперний театр у Львові
Його автор – поляк Зигмунт Горголевський, який будував у Польщі та Німеччині. Під керівництвом Горголевського величну споруду звели доволі швидко – за 3 роки. Іноземний архітектор прожив у Львові 10 років.
Тут консультував колег, виконував як приватні, так і державні замовлення, і загалом брав активну участь у житті міста. А його Оперний театр – це беззаперечний символ Львова. Безліч скульптур на фасаді, вигадливі барельєфи, стрункі колони і загальна гармонія композиції. Не дивно, що Оперний – це та споруда, яку львів'яни першою показують гостям міста.
Будинок з химерами у Києві
Його теж збудував архітектор, який за походженням – поляк. Владислав Городецький, якому навіть дали прізвисько "київський ГаудІ". Таке порівняння не перебільшення: дуже вже нагадують стиль барселонського генія казкові істоти, які зачаїлись на фасаді. Сьогодні Будинок з химерами – одна з резиденцій українських президентів. Серед заслуг Городецького не тільки будинок з химерами.
Читайте також: У спадщині ЮНЕСКО десятки об'єктів з Польщі та України
Костел святого Миколая у Києві
Римо-католицький костел святого Миколая у Києві – теж його проект. Тут проходять богослужіння, а ще це зал для концертів органної та камерної музики. Городецький прожив у Києві кількадесят років та збудував близько 30-ти споруд. Крім архітектурної діяльності, розгорнув непоганий бізнес: мав кілька заводів по всій Україні. Ще його знали як щедрого мецената. Та зрештою, з відновленням польської незалежності, він виїхав на Батьківщину.
Межиріцький монастир на Рівненщині
Комплекс почали будувати ще в тисяча п'ятсотих, а роботами керував польський архітектор Павло Ґродзицький. У ті часи війни тривали майже безперервно, а набігів чужинців можна було чекати щодня. Тож монастир будували схожим на фортецю, був навіть свій захисний мур. Межиріцький монастир діє до сьогодні. У заслуги Гродзицькому приписують також реконструкцію Свірзького замку. Утім, документальні підтвердження цього факту не збереглися.