Яку небезпеку можуть нести в собі косметика і парфуми?
Мрія будь-якої жінки - завжди мати гарний та доглянутий вигляд. Для досягнення цієї мети жінки мають у своєму арсеналі чимало засобів. Найдієвіший з них, і фактично, найпростіший - це косметика.
Але в еру хімічної промисловості і конвеєрного виробництва поняття "врода" і "здоров'я" не варто ототожнювати. Аби додати косметиці запаху, м’якості, зрештою зробити її приємною у використанні, виробники використовують все більше хімічних добавок і елементів.
Адже, на звороті баночки прописані не лише екстракти, запашні речовини, корисні добавки, але і низка інгредієнтів, з якими знайомий не кожен. Зокрема, у косметиці можна натрапити на похідні кам'яновугільної смоли, особливо у фарбі для волосся. Ці хімікати, за даним досліджень, можуть викликати рак сечового міхура. Також слід остерігатися альфа-оксикислоти і бутилоксианізол. Ці речовини підвищують чутливість шкіри до ультрафіолетових променів, як наслідок - ризик розвитку раку. За іронією, ці шкідливі речовини найчастіше додають у креми для обличчя і засмаги.
Тож, перед придбанням уважно читайте склад косметичного засобу. Інакше бажання бути красивою призведе до плачевних наслідків.
Парфуми
Без шлейфу парфумів Ваш образ буде незавершеним. Правильно підібраний аромат підкреслює індивідуальність кожного з нас. У кожної жінки, зрештою, і чоловіка, є кілька різних симпатичних флаконів. Змушені Вас розчарувати, але ароматні рідини у красивих пляшечках, можуть містити небезпеку.
Збудливі аромати створюють на основі шкідливих хімікатів. Деякі з цих речовин можуть викликати різні алергічні реакції, такі як висип, кропив'янка, дерматит, екзема. Але це ще не все - до складу деяких парфумів входять навіть токсичні речовини. Їх створюють на основі дьогтю та бензину.
"Покупці мають бути вимогливішими, перш за все, до компаній-виробників. Навряд, чи хтось вичитує усі речовини, які входять до складу парфумів. В ідеалі виробник зобов’язаний сам контролювати, аби шкідливі речовини не потрапляли на ринок", - каже представник Greenpeace Вендл Тріо.
Деякі парфуми шкідливі не лише для їх власника, а й для оточуючих та навколишнього середовища загалом. При розпиленні хімікати потрапляють у повітря, відтак у багатьох людей може з’явитися чхання, кашель, нудота і головний біль. Саме тому за кордоном у багатьох офісах, школах та інших громадських місцях офіційно заборонено користуватися парфумами.