Йде боротьба кланів Яценюка та Порошенка за "Центренерго", — експерт
Нардеп фракції "Самопоміч" Вікторія Войціцька та секретар Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки і директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич розповіли про те, чого чекати українцям від приватизації енергетичних об`єктів.
Для чого Україні потрібна приватизація
Войціцька: існує багато думок та версій, люди у владних коридорах доводять до того, що приватизація необхідна для того, аби так боротися з корупцією. Адже корупція – це клондайк у держпідприємствах. Потрібно модернізувати енергетику, зменшити витрати, залучити інвестиції.
Ми отримаємо чергову хвилю "прихватизації" — старі олігархи стануть новими олігархами
— Треба конкретно визначити — приватизація потрібна для наповнення бюджету чи для того, щоб штовхнути Україну в нове якісне поле, де вона могли б мати конкуренцію.
Продаж "Центренерго": боротьба двох кланів
Марунич: "Центренерго" – збиткова компанія. Минулого року вона зменшила прибуток у 7 разів. У першому кварталі 2015 року вона завершила зі збитком у 229 мільйонів гривень.
За цей об’єкт йде боротьба двох кланів — між групою Яценюка та Порошенка. Адже Демчишин – міністр за квотою Президента України
— Прем’єр-міністр вже декілька разів висував пропозицію щодо усунення Демчишина з посади.
Войціцька: Йде боротьба двох ідеологій. Ідеологія перша – треба швидко продати, бо можливо є дійсно інвестори, а друга ідеологія – є об’єкт, який насправді штучно заганяється у збитки і використовуються, як інші енергооб’єкти, у складний фінансовий стан. Я б такі об’єкти назвала "дійна машина" — аби забезпечити фінансовим потоком, ресурсами певні групи.
Читайте також: Facebook залишається центром впливу в Україні, — журналіст
Перша група зацікавлена у тому, щоб швидше продати "Центренерго" і зменшити корупцію, яка існує на підприємстві. Цього бажає Яценюк.
— А Демчишин відстоює ту групу, яка хоче залишати контроль. Це називається "менеджерська приватизація". Явний приклад — компанія Коломойського "Укртранснафта". Ще не відбувся діалог, а ми вже продаємо. Як відомо, процес продажу такого великого активу зазвичай займає від 6 до 12 місяців. А Кабмін хоче закрити трансакцію до листопада-грудня цього року. Питання хто за нами женеться?
Більше — дивіться у темі дня.