Чи може Росія почати наступ на ще одному напрямку: відповідь Міноборони
У Донецькій області тривають тяжкі бої. Росіяни за будь-яку ціну намагаюся наступати, зокрема захопити місто Бахмут, яке стало найгарячішою точкою на лінії фронту. Однак виникають питання – чи може ворог одночасно з цими атаками почати посилений наступ на ще одному напрямку.
Відповідь на це питання дала заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в інтерв'ю в етері національного телемарафону. За її словами, зараз протистояння України та Росії перетворилося у війну ресурсів.
Зверніть увагу Якщо знову на Київ: наскільки Україна готова до нового наступу Росії
Які є можливості російської армії
Ганна Маляр відзначила, що Росія, на жаль, багата на ресурси. У неї є чимало техніки та живої сили. Тому недооцінювати ресурс ворога не варто. Заступниця міністра оборони підкреслила, що можна говорити про те, що зменшення ресурсів окупантів через втрати у війні можуть вплинути на якість та інтенсивність ведення бойових дій, але країна-агресор готова до тривалої війни.
Тобто у ворога може бути ресурс для того, аби почати наступ на іншому напрямку, однак тут вже питання в іншому. За словами Маляр, у росіян є перевага у техніці та живій силі, якщо порівнювати зі Збройними Силами України, але бої під Бахмутом свідчать, що російська армія не може ефективно воювати, тому доводиться залучати приватні військові компанії, зокрема "Вагнера", та завербованих до неї в'язнів.
Міські бої вони (окупанти – 24 канал) взагалі не витримують, вони програють одразу. Зараз ми бачимо, що й оточення у них не виходить. Тобто насправді вони можуть тільки ракети запускати,
– наголосила Маляр.
Втрати ворога у війні
У Росії є великі ресурси, які вона не боїться жертвувати для того, аби досягти своїх цілей, але всі ці ресурси суттєво скорочують українські захисники та захисниці, а ворогу не вдається досягти своїх цілей.
Станом на 27 грудня 2022 року російська армія втратила:
- близько 103 220 осіб;
- 3 016 танків;
- 6 024 бойові броньовані машини;
- 1 998 артилерійських систем;
- 418 реактивних систем залпового вогню;
- 212 засобів ППО;
- 283 літаки;
- 267 гелікоптерів;
- 1 707 безпілотників оперативно-тактичного рівня;
- 653 крилаті ракети;
- 16 кораблів та катерів;
- 4 652 одиниці автомобільної техніки та автоцистерн;
- 179 одиниць спеціальної техніки.