Єдиний спосіб звільнити суддю — довести порушення присяги, — експерт

29 серпня 2015, 19:34
Читать новость на русском

Як проходить люстрація і чи вона взагалі проходить, розповів у студії Телеканалу новин "24" член громадського люстраційного комітету Карл Волох.

Тема люстрації останнім часом майже затихла в інформаційному просторі. Але проблема старих кадрів, які гальмують реформи, чи досі не покарані за злочини минулого, залишається актуальною.

Люстрація

— Є графік, затверджений урядом. Все йде по плану, просто не відбувається розголос зробленого. Люди, які мали бути звільнені, за те, що обіймали посади за правління Януковича, більша частина – десь 90 % звільнені. Зараз проходить перевірка всіх чиновників певних рівнів. Якщо знаходять люстраційні ознаки — людину відстороняють від державної служби. Чимало є недоліків.

Майнова люстрація, на яку народ найбільше очікував, не відбулась. Фіскальна служба її проводить з точністю до навпаки

— Нашим завданням було прибрати хоча б частину високопосадовців, які відверто не дали б розвиватись процесам боротьби з корупцією, притягнення до відповідальності та інше. Наразі механізм запрацював вкрай погано, особливо частина антикорупційна. Антикорупційні закони поки не працюють. Прокуратура в антикорупційній діяльності поки теж не показує результатів.

Судова реформа

— Суддя — найбільш захищена людина згідно Конституції. Суддю дуже складно притягнути до відповідальності та звільнити.

Звільнити суддю – це довести йому порушення присяги.

Більше — дивіться у інтерв’ю.