ЄС продовжив санкції проти Росії через анексію Криму
Європейський Союз вирішив продовжити економічні санкції проти Росії через незаконну анексію українського Криму ще на рік – до 23 червня 2020 року.
Європейська Рада затвердила рішення щодо продовження санкцій у четвер, 20 червня, в Брюсселі.
Читайте також: Анексія Криму – прямий виклик світовому порядку з серйозними наслідками, – Могеріні
Раніше пропозицію державам-членам Євросоюзу продовжити антиросійські санкції висунула висока представниця ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріка Могеріні.
ЄС не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Криму та Севастополя,
– наголосила вона.
Термін дії чинних санкцій ЄС щодо Криму завершується 23 червня. Тому, Євросоюз вирішив продовжити їх дію ще на рік, оскільки ситуація з окупованим півостровом не змінилася, а Росія категорично відмовляється повертати його Україні.
Коли були введені санкції ЄС проти Росії? Вперше Євросоюз ввів санкції проти Кремля у 2014 році через агресію в Криму і на Донбасі. З того часу, обмеження постійно продовжувалися через небажання Москви почати деескалацію ситуації.
Хто потрапив у список санкцій ЄС? Понад 200 громадян РФ і організацій, що займаються різною діяльністю в окупованому Криму і в так званих невизнаних республіках "ДНР" та "ЛНР" потрапили під обмеження Євросоюзу.
Економічні санкції ЄС включають: обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для п'яти російських державних банків та їх дочірніх структур, а також для трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних компаній; заборона на торгівлю зброєю (імпорт і експорт); заборона на поставки в Росію товарів подвійного призначення для потреб ЗС РФ; обмеження доступу РФ до стратегічних технологій та послуг в області нафтовидобутку.
Скільки втратила РФ через санкції? Накопичені втрати від санкцій проти Москви становлять до 5% ВВП РФ, а це приблизно 50 мільярдів доларів.