Євросоюз погодився на крок, що пришвидшить переговори з Україною про вступ

3 лютого 2023, 18:40
Читать новость на русском

Євросоюз погодився надати Україні проміжну оцінку виконання нею семи критеріїв, отриманих зі статусом кандидата. Цей крок Брюсселя має пришвидшити переговори з Україною про вступ у ЄС.

Відповідне рішення у Євросоюзі прийняли за підсумками саміту Україна – ЄС. Донедавна у ЄС наполягали, що офіційна оцінка стане відомою восени 2023 року.

Зверніть увагу Чи реальний вступ України в ЄС у найближчих 2 роки: у Єврораді висловили позицію щодо цього

Україна отримає оцінку від Єврокомісії вже навесні

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн інформувала, що навесні 2023 року комісія підготовить лише "усний звіт для країн-членів ЄС". Як пише "Європейська правда", без офіційного документа від ЄС з оцінкою виконання та описом проблем, Україна не може виконати "роботу над помилками" щодо втілення семи критеріїв.

Відтак, як констатували журналісти, це загрожувало тим, що переговори про членство України в ЄС не могли розпочатися у 2023 році. Однак за підсумками саміту Україна – ЄС у Євросоюзі погодилися покласти "усний звіт" на папір та офіційно передати Україні.

Ми беремо до уваги намір Комісії надати оновлену інформацію навесні 2023 року, яку також буде передано Україні відповідними каналами,
– йдеться у документі.

Володимир Зеленський також заявив про очікування щодо початку переговорів про членство.

"Розпочати переговори про членство у 2023 році – це наша мета. Навіть не мета, а ціль", – сказав президент України.

Що відомо про саміт Україна – ЄС

  • 3 лютого у Києві відбувся саміт Україна – ЄС, на який приїхала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, голова Європейської ради Шарль Мішель та інші дипломати.
  • Євросоюз "визнав значні зусилля, які Україна продемонструвала протягом останніх місяців у досягненні цілей, що лежать в основі її статусу кандидата на членство в ЄС". Йдеться про перелік з семи критеріїв, які Україна має виконати для подальшого руху до вступу в ЄС.
  • Привітавши "реформаторські зусилля України у такі важкі часи", він закликав Київ продовжувати виконання семи умов просування держави до майбутнього членства в ЄС.
  • Європейський союз досяг одностайності про потребу створити механізм покарання російської верхівки за злочин агресії, але наразі не дав згоду на створення у Гаазі окремого спецтрибуналу.
  • Урсула фон дер Ляєн заявила, що обсяг обмежень в рамках десятого пакета санкцій проти Росії складе 10 мільярдів євро.