З "дешевими" терактами важче боротися, – Politico

1 вересня 2017, 17:18
Читать новость на русском

Фінансовий аспект боротьби з тероризмом останнім часом ускладнюється через те, що терористична діяльність нині не потребує значних грошових вливань.

Приділяючи в одній зі своїх публікацій увагу фінансовим методам боротьби зі світовим тероризмом, американський сайт Politico зазначає, що останнім часом у цій царині з’явилися деякі додаткові складнощі, проте їх цілком реально здолати, пише у статті для сайту "24" Наталія Лебідь.

Читайте також: Теракти в Європі складаються у чіткий візерунок, – експерт

Недавні терористичні атаки в Барселоні, ймовірно, коштували не більше кількох тисяч доларів. Ці напади відповідають схемі високоефективного і недорогого тероризму в Європі. Навіть паризькі атаки в листопаді 2015 року, в результаті яких загинули 130 осіб, ймовірно, коштували не більше 10 000 доларів,
– пише Politico.

І додає: "ці дешеві доларові атаки створюють нову проблему для урядів, які розробили ефективні стратегії для блокування цільових джерел доходу "ІД" з 2014 року. З огляду на невелику суму грошей, припинення фінансування тероризму вимагає іншої стратегії".

"За оцінками офіційних осіб США, на своєму піку в 2015 році "ІД" заробляла 50 мільйонів доларів на місяць або навіть більше, продаючи нафту в Іраку і Сирії. Терористична організація отримала більше сотні мільйонів шляхом пограбування банківських сховищ та вимагання коштів у підприємств і приватних осіб в контрольованих "Ісламською державою" містах. До кінця 2015 року "ІД" вважали найбагатшою терористичною групою в історії".

Однак згодом, веде далі Politico, завдяки ефективному нівелюванню нових грошових надходжень до кишень терористів, останні відчутно збідніли. "В результаті "ІД" шукає інші джерела доходів та нові способи надання фінансової підтримки бойовикам. Недавні кримінальні справи допомагають висвітлити деякі тенденції. Наприклад, на початку минулого місяця ФБР викрило схему, в рамках якої "ІД" намагалася використовувати шахрайські продажі на eBay для переказу грошей через операційну систему США. Крім цього, Сполучені Штати активізували зусилля з припинення контрабанди сирійськими старожитностями на чорні ринки Заходу, якою також займалася "ІД".

Ситуація не є безвихідною.

Сьогодні банки можуть використовувати набагато більш складні алгоритми, ніж ті, що були доступні ще кілька років тому, щоб виявляти фінансові зв'язки другого і третього порядку між потенційно підозрілими особами. Вони також можуть підключати нефінансові дані, такі, як IP-адреси комп'ютерів, які клієнти використовують для перевірки своїх облікових записів, і з їхньою допомогою відшукувати підозрілі шаблони. Банки також покращують використання аналітичних методів для виявлення ознак відмивання грошей і оцінок того, чи може таке відмивання грошей бути пов'язано з терористичною діяльністю,
– резюмує Politico.

Детальніше читайте у публікації: Терор крокує Європою: хто винен та як із цим боротися