У Європі є люди, які "відмазують" Росію, їх не карають, – Казанський про пропаганду і Шарія

4 серпня 2021, 22:29
Читать новость на русском

Проросійського блогера Анатолія Шарія можуть і не повернути в Україну. У Європі рідко карають людей за пропаганду. Тож для початку потрібно довести серйозність його провини.

Про це у трансляції 24 каналу сказав представник української делегації у Тристоронній контактній групі та журналіст Денис Казанський. За його словами, у Європі діє чимала проросійська пропаганда, яка "працює" за гроші глави Кремля Володимира Путіна.

До теми Якщо Зеленський у США домовиться про санкції для Шарія, він поїде в Росію, – Фейгін

"Є відверті пропагандисти і є люди, які "відмазують" Росію, і за це в Європі не карають", – зазначив Казанський.

Ті, хто розуміють Путіна

За словами журналіста, якщо немає покарання за відверту пропаганду, то його не варто очікувати й за приховану. У Німеччині таких людей називають Putinversteher, тобто "ті, хто розуміють Путіна".

"У Європі просто інша ситуація, проти них Росія не здійснює відверту військову агресію", – наголосив Казанський.

Чи видадуть Шарія Україні

З огляду на ситуацію в Європі, сподіватися, що на вимогу України Шарія видадуть, не варто. Для країни, в якій він проживає, блогер нічого злочинного не скоїв.

Якщо не доведуть, що він скоїв тяжкий кримінальний злочин, не думаю, що видача буде,
 – резюмував Казанський.

Литва визнала Шарія персоною нон-ґрата в Литві, але це не означає, що він обов'язково має покинути Євросоюз. Можливо, у нього є інше громадянство, нерухомість чи вид на проживання. Відтак депортувати його – нелегка справа.

"Він себе позиціонує як український політик і якщо зізнається, це може бути підставою для скасування в нього українського громадянства", – підкреслив Казанський.

Водночас усі деталі справи невідомі. Тож спрогнозувати подальші дії Шарія чи Європи щодо нього – складно.

Казанський розповів, чи повернуть Шарія в Україну: дивіться відео

Ситуація з Анатолієм Шарієм: останні новини

  • Проросійському блогеру Шарію Служба безпеки України оголосила підозру в державній зраді ще 16 лютого 2021 року. Йому інкримінували й діяльність на замовлення іноземних структур.
  • За кілька днів Шарія оголосили в розшук, оскільки на допити він не прийшов.
  • Російський правозахисник Марк Фейгін заявив, що Шарію не вдалося оскаржити рішення щодо визнання його персоною нон-ґрата в Литві.