За спілкування з рідними: окупанти закривають за ґратами навіть жінок та дітей

4 травня 2022, 14:45
Читать новость на русском

Після того, як російські загарбники захоплюють те чи інше українське місто на Луганщині, у населений пункт відправляють загони ідейних "міліціонерів" з Донбасу. Спеціалізуються вони на катуваннях та "фільтраційних" заходах щодо мирних жителів.

За даними джерел 24 каналу в українських спецслужбах, разом із "міліцією" в окуповані міста заходять бойовики росгвардії, яким поставили завдання "забезпечувати порядок". Вони затримують чоловіків, жінок та дітей, перевіряють документи та телефони.

Дивіться також Не йдуть у бій, здаються в полон або вбивають своїх: як виживають на війні російські солдати

Терористи та російські поліцейські повинні "шукати неблагонадійних", якими, з точки зору російського командування, є ледве не всі жителі.

За спілкування з родичами відправляють "на підвал"

Бойовики квазіреспублік пояснюють свої дії постановою "уряду", яка була підписана 30 квітня – щойно загарбники змогли закріпитися у деяких містах Луганщини. До особового складу терористів керівники донесли інформацію про те, що треба вважати кожну цивільну людину ворогом. Стосується це як дорослих, так і дітей.

"Неблагонадійними" бойовики вважають тих, хто підтримує зв'язок із родичами на підконтрольній Києву території. Якщо з'ясовується, що людина спілкувалася з кимось, хто покинув Луганщину та виїхав у безпечне місце, її одразу затримують та відвозять у катувальні.

"Офіційно" бойовикам та російським нелюдам дозволили утримувати людей на 30 діб. Фактично це означає надання катам повного карт-бланшу, оскільки ніякі закони на окупованих територіях не діють. Кожен із росіян чи бойовиків може безкарно застрелити чи закатувати будь-кого навіть без якихось пояснень.

Крім того, у випадку, якщо на телефоні затриманого під час перевірки не знайдуть нічого підозрілого, загарбникам надали право забирати пристрій для контролю за дзвінками та месенджерами. Це означає, що кожен дзвінок чи будь-яке повідомлення з вільної території на захоплену можуть підставити людину та бути для неї вкрай небезпечними.


"Документи" з недореспубліки / Фото джерел 24 каналу

Як спілкуватися з рідними, що залишилися на окупованих територіях

Оскільки росіяни встановлюють тотальний контроль над всіма, хто наразі перебуває на непідконтрольних Києву містах, місцевим мешканцям треба дотримуватись певних правил безпеки. Співробітники контррозвідки кажуть, що жителі квазіреспублік та населених пунктів, які були нещодавно захоплені, під час спілкування з родичами чи знайомими мають:

  • не використовувати російські месенджери, відмовитися від телеграму, "ВКонтакте" та "Однокласників", а також забути про російські поштові сервіси;
  • перереєструвати акаунти у фейсбуці на українську чи американську пошту, якщо вони були прив'язані до пошти mail.ru чи "Яндекс";
  • встановити подвійну авторизацію для входу в соцмережі чи месенджери;
  • дзвонити та писати рідним чи знайомим виключно за допомогою застосунків Whatsapp чи Signal. При цьому бажано видаляти ці додатки перед виходом на вулицю, аби їх не знайшли окупанти під час перегляду телефону.
  • регулярно видаляти журнал дзвінків та листування, але робити це не повністю, аби в окупантів не виникла підозра, що від них намагаються щось приховати;
  • для того, щоб під час виходу на зв'язок людина з вільної території та абонент з окупованої розуміли, що телефон перебуває саме у руках власника, зі знайомими /родичами треба домовитися про певне кодове слово, з якого має починатися спілкування.