За фальсифікації на ЗНО під суд підуть керівники Центру оцінювання якості освіти
Генпрокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно керівників Українського центру оцінювання якості освіти. Сімох працівників центру, в тому числі його колишнього директора Ігоря Лікарчука, підозрюють у незаконному завищенні окремих результатів ЗНО та привласнені держкоштів.
Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.
"27 липня 2016 року спрямовано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням директора Українського центру оцінювання якості освіти, його двох заступників та ще чотирьох осіб у несанкціонованій зміні результатів зовнішнього незалежного оцінювання, привласнення та легалізації коштів Державного бюджету України та Американських рад з міжнародної освіти", – мовиться в повідомленні.
Зазначається, що з метою прикриття незаконного втручання до системи керівництво УЦОЯО навмисно не забезпечило створення комплексної системи захисту інформації і публічно заперечувало можливість втручання в результати ЗНО.
Читайте також: У справі ЗНО прокуратура апелює голими звинуваченнями, – депутат
При цьому у ході досудового розслідування встановлено непричетність до завищення результатів оцінювання службових осіб Донецького, Львівського, Дніпропетровського та Херсонського регіональних центрів оцінювання якості освіти, більшості працівників УЦОЯО. Майже всі протиправні дії вчиняло керівництво Центру, наголосили у Генпрокуратурі.
На цей час завершено досудове розслідування за фактами створення злочинної організації, привласнення та легалізації нею бюджетних коштів у сумі понад 4 мільйони гривень, завищення результатів ЗНО у 2014-2015 роках.
Матеріали досудового розслідування щодо завищення результатів ЗНО у 2008-2013 роках згідно з вимогами КПК України виділені в окреме провадження, після завершення якого їм буде надано правову оцінку та вирішено питання про відповідальність осіб, які подали недостовірні дані про ЗНО у 2008-2013 роках (анулювання виданих їм дипломів, поверненнями ними коштів до бюджету, поновлення прав потерпілих).
Сам Ігор Лікарчук на своїй сторінці в Facebook, коментуючи публікацію ГПУ вищевказаних документів, заявив, що "ГПУ виконала функцію суду, хіба що не винесла вирок". Він допустив, що у разі обвинувального вироку, справу буде доведено до Європейського суду з прав людини.
Нагадаємо, раніше у Генпрокуратурі з’ясували, хто фальшував результати ЗНО.