За рішенням суду в Україні блокуватимуться інтернет-сайти

18 лютого 2017, 15:45
Читать новость на русском

Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони від 29 грудня 2016 року "Про загрози кібербезпеці держави та невідкладні заходи з їх нейтралізації".

Про це йдеться на офіційному сайті голови української держави, де оприлюднено відповідний указ від 13 лютого.

"Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки та оборони України, введеного в дію цим Указом, покласти на секретаря Ради національної безпеки і оборони України", – зазначається у документі.

Також наголошуються, що указ набирає чинності з дня його опублікування.

Крім того, Кабінету міністрів доручено внести на розгляд Верховної Ради законопроекти щодо імплементації положень Конвенції про кіберзлочинність, ратифікованої законом від 7 вересни 2005 року № 2824-IV.

В них, зокрема, слід передбачити "запровадження блокування (обмеження) за рішенням суду операторами та провайдерами телекомунікацій визначеного (ідентифікованого) інформаційного ресурсу (інформаційного сервісу)".

Також Кабмін має передбачити в законопроектах установлення вимог щодо надання операторам та провайдерам телекомунікацій на вимогу правоохоронних органів інформації, необхідної для ідентифікації постачальників послуг і маршруту, яким було передано інформацію.

А правоохоронні органи своєю чергою мають отримати повноваження щодо внесення обов'язкових до виконання приписів власникам комп'ютерних даних (операторам та провайдерам телекомунікацій, іншим юридичним і фізичним особам) про термінове фіксування та зберігання комп'ютерних даних, необхідних для розкриття злочину, на строк до 90 днів із можливістю продовження такого строку до 3 років, а також унормування порядку внесення зазначених приписів.

Відбудеться і з запровадження дієвого механізму використання в кримінальному процесі доказів в електронній формі, зібраних у процесі здійснення оперативно-розшукової діяльності.

Кабмін ще й має підготувати за участю Служби безпеки України законодавчі пропозиції щодо визначення обмежувальних заходів стосовно використання на об'єктах критичної інфраструктури програмного забезпечення та телекомунікаційного обладнання, розробленого/виготовленого суб'єктами господарювання держави-агресора, та внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України відповідний законопроект.

У документі оприлюднено і завдання Національної програми інформатизації на 2018 – 2020 роки, серед яких можна побачити Служба безпеки України разом з Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України має вжити протягом 2017 року заходів щодо виявлення та припинення фактів використання органами державної влади програмних продуктів, розроблених суб'єктами господарювання держави-агресора, використання яких заборонено відповідно до рішень Ради національної безпеки і оборони України щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), уведених в дію указами Президента України.

Національному банку своєю чергою рекомендовано опрацювати за участю СБУ питання щодо розроблення правового механізму блокування (припинення) на території України функціонування електронних платіжних систем суб'єктів господарювання держави-агресора.

Зауважимо, що Рішення РНБО від 29 грудня 2016 року містить також два таємних пункти.

Читайте також: Нацбанк заборонив використовувати в Україні Webmoney, Яндекс.Деньги та QIWI Wallet

Нагадаємо, нещодавно радник очільника МВС Зорян Шкіряк заявив, що в Україні потрібно заборонити деякі популярні російські ресурси.