7 листопада НБУ розіслав по банках телеграму №57-0002/90626 "Щодо діяльності окремих платіжних систем та систем розрахунків". В ній зазначається, що правила використання електронних грошей "Webmoney", "Яндекс.Деньги", "QIWI Wallet", "Wallet one"/"Єдиний гаманець" не узгоджувалися Національним банком України, і надання послуг з використанням цих торгових марок користувачам заборонено, повідомляє AIN.UA.

Однак заборона не стосується внутрішньої системи розрахунків WebMoney.UA, зареєстрованої в червні минулого року.

Телеграма НБУ спрямована на нелегальні сайти, які проводять операції, на які вони не отримували дозволу у регулятора.

Наприклад, так звані "обмінники", які рекламують операції з "електронними гаманцями Webmoney", при цьому найчастіше вони навіть не знаходяться в Україні. Таким чином НБУ реагує на подібні активності, попереджаючи учасників ринку про їх сумнівний характер,
– зазначає директор з комунікацій WebMoney.UA Ростислав Троценко.

Читайте також: Нацбанк погіршив прогноз зростання ВВП України та назвав рівень інфляції

Згідно із законодавством, НБУ не має повноважень щодо впливу на користувачів – він може застосовувати санкції лише до учасників фінансового ринку.

"Максимум, що зможе зробити НБУ – це випустити рекомендації, згідно з якими банкам доведеться блокувати операції з використанням даних систем, а також блокувати рахунки користувачів", – зазначає адвокат, партнер юридичної фірми Pravovest Денис Шкіптан.

За його словами, банки також можуть передавати дані про таких користувачів МВС і СБУ під приводом того, що ці операції є підозрілими. Однак максимум, на що вони підуть – це блокування рахунків.

Нагадаємо, до цього в Україні заборонили діяльність російських платіжний систем.