Задокументовано, що батальйон "Айдар" проводив катування, — правозахисник

9 квітня 2015, 18:43
Читать новость на русском

Про тортури українських солдатів, які влаштовують бойовики "ДНР" та "ЛНР" та про сьогоднішню вимогу Amnesty International в Україні терміново розслідувати ці справи розповів гість студії Телеканалу новин "24" – речник Amnesty International в Україні Богдан Овчарук.

Розслідування вбивств Моторолли

За його словами, недавні заяви сепаратиста Моторолли про вбивство 15-х українських бійців – вже не перша його заява про позасудові страти. Amnesty International бере свідчення від будь-кого, але дуже важливим є отримання інформації із першоджерел.

"Наша перша вимога до влади – це розслідувати всі порушення. В даному випадку ми звертаємось і до де-факто влади "ДНР", які можуть проводити такі розслідування", — розповів Овчарук.

Покарання за катування

Інша справа, як він розповів, це покарання за такі злочини. Дуже наївно думати, що сепаратисти каратимуть тих, хто порушував закони війни. Тому влада України повинна зробити все, щоби такі покарання були можливими.

"Наприклад, ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, щоби юрисдикція цього суду поширювалась на Україні", — вважає правозахисник.

Два прогреси, які зробила Україна, на думку Овчарука, це дві заяви до прокурора Міжнародного кримінального суду – одна стосувалась Майдану, інша – сходу України.

Тортури і страти на Сході

Як він розповів, окрім позасудових справ є випадки катувань, тортур та викрадень. Перший звіт по тортурам Amnesty International опублікувала ще в липні – він стосувався катувань в більшості з боку сепаратистів. Потім документувались випадки катувань зі сторони добровольчого батальйону "Айдар", а це порушення із української сторони.

"Під час усього конфлікту, коли не має активних бойових дій та випадків невибіркових обстрілів, трапляються тортури, катування, незаконні вбивства", — розповів Овчарук.

Історія покарань

Як він повідомив, кожного разу у Міжнародному кримінальному суді тортури та катування вважалися воєнними злочинами і за них присуджувалось покарання.

За українським законодавством, сепаратисти – це звичайні порушники. у нас не має військовополонених, а є злочинці.