Захищати демократію від Путіна та його посіпак повинні всі американці, – Байден

18 грудня 2017, 12:44
Читать новость на русском

Президент США Дональд Трамп продемонстрував, що не сприймає серйозно російську загрозу, тому відповідальність за захист демократичних інститутів більше ніж коли-небудь лежить на плечах Конгресу, приватного сектору, громадянського суспільства та простих американців.

Про це у статті для Foreign Affairs, написаній спільно із екс-помічником заступника міністра оборони Майклом Карпентером, зазначає колишній віце-президент Сполучених Штатів Джо Байден.

Читайте також: У США зробили невтішний прогноз щодо імовірної війни з Росією

Першим кроком щодо протидії Кремлю може стати створення незалежної і не пов'язаної з окремими партіями комісії для аналізу дій Москви за зразком аналогічної організації, створеної після терактів 11 вересня 2001 року для визначення та усунення вразливостей, які зробили ці теракти можливими, пропонує політик.

Важливим, на думку Байдена, також є нагляд Конгресу за виконанням адміністрацією Трампа законопроекту щодо антиросійських санкцій. Зрештою, продовжує автор публікації, всі американці зобов'язані підтримувати свою "свідомість і обізнаність" щодо масштабу "дезінформаційної кампанії" Москви.

Ми мусимо колективно відкинути іноземний вплив на наші демократичні інститути та вирішувати проблеми всередині наших спільнот, а не дозволяти демагогам всередині країни і тиранам за кордоном нас розділяти. Путін і його посіпаки не розуміють, що найбільша сила американської демократії – це активні громадяни. І навіть, якщо президент відмовляється діяти, це можемо робити ми,
– закликає Байден.

Своїми нападами на Захід, Кремль відволікає увагу від корупції та економічних проблем всередині Росії і "розпалює патріотичні пристрасті, утримуючи невдоволення" окремих росіян, що дозволяє йому консолідувати владу у своїх руках, йдеться у статті.

Читайте також: Від України залежить доля демократії в Росії, – екс-посол США в Україні

Ворожі дії Москви численні і різноманітні: якщо в ближньому зарубіжжі вона не гребує використовувати економічний тиск за допомогою "маніпуляцій на енергетичних ринках", а часом – як було з Україною і Грузією – і військові методи, то на Заході вона діє тонше, вдаючись до кібератак, лобіювання своїх інтересів через пов'язаних з владою російських підприємців, фінансуючи вигідні їм та собі політичні партії і рухи, пояснює Байден.

"У Заходу є всі можливості протистояти Росії, але для цього потрібно вжити рішучі кроки: зокрема, членам НАТО необхідно буде активно зміцнювати свою кібербезпеку, залучаючи до цього процесу приватні компанії; урядам західних країн треба зберігати санкції проти Москви і розібратися зі "слабкостями" їхніх виборчих систем, фінансових секторів, інформаційній інфраструктурі та "екосистемах ЗМІ", а самим журналістам необхідно виявляти дезінформацію, особливо в соціальних мережах", – вважає політик.

Однак Вашингтону все ж потрібно при цьому зберігати канали зв'язку з Росією як з "ядерною наддержавою", щоб "забезпечити стратегічну стабільність" і уникнути непорозумінь, але в інших сферах США повинні "захищати ліберальну демократію та свої інтереси", стверджує колишній віце-президент Америки.

Читайте також: США готують наймасштабніший пакет антиросійських санкцій, – ЗМІ