Закон про санкції проти Росії має дві проблеми, – The Washington Post

31 січня 2018, 14:52
Читать новость на русском
Закон про санкції проти Росії має дві проблеми, – The Washington Post Закон про санкції проти Росії має дві проблеми, – The Washington Post

Держдепартамент США заявив, що закон "Про протидію ворогам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), прийнятий у серпні минулого року, є фактором стримування агресії РФ, і завдяки санкційному законодавству США російська оборонна сфера втратила "кілька мільярдів доларів", тому немає необхідності у застосуванні нових штрафних заходів проти Москви.

У зв'язку з цим виникає два проблемних моменти щодо дії та реалізації CAATSA, йдеться у статті The Washington Post "Дивні пояснення адміністрації Трампа щодо відмови вводити санкцій проти Росії".

Читайте також: Адміністрація Трампа навряд чи застосує найжорсткіші санкції проти Росії, – експерт

Щодо першої проблеми, то передбачалося, що цей закон буде не "стримуючим фактором", а покаранням. У документі зазначається, що він повинен "забезпечити протидію агресії з боку Ірану, Російської Федерації та Північної Кореї, а також служити іншим цілям". В цьому законі йдеться, що він призначений для "протидії", а не для запобігання. І хоча в ньому вказані Іран та КНДР, у широкому сенсі він був прийнятий в якості відповіді на російське втручання у вибори в США у2016 році, пояснює видання.

Друга проблема полягає в тому, що, навіть якби цей закон був ефективним "стримуючим фактором", він, судячи з усього, не стримує ті конкретні дії, які стали причиною введення санкцій. Всього за кілька годин до того, як Держдепартамент поширив цю заяву напередодні закінчення терміну введення санкцій, директор ЦРУ Майк Помпео заявив, що Росія насправді не згорнула свої "підривні дії" у США. Глава американської служби зовнішньої розвідки стверджує, що Росія і у 2018-му спробує вплинути на демократичні процеси у Штатах. Автор публікації нагадує, що цього року відбудуться вибори до Конгресу США.

Я не бачу істотного зниження активності з боку Росії. У мене є всі підстави вважати, що вони (росіяни, – "24") будуть і далі продовжувати робити це (втручатися у вибори, – "24"), але я впевнений, що Америка зможе провести вільні і справедливі вибори, і що ми завдамо удару у відповідь – досить жорсткого, щоб вплив був незначним,
– цитує WP слова Помпео.

Нагадаємо, нещодавно Міністерство фінансів США оприлюднило розширений список заборон через агресію Росії на сході України. До списку потрапила 21 фізична особа та 21 організація. Натомість, у Держдумі РФ заявили, що нові санкції США проти Росії є ще одним деструктивним кроком, який погіршує ситуацію в російсько-американських відносинах.

Також Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану "кремлівську доповідь". До списку увійшли наближені до Володимира Путіна російські чиновники і бізнесмени.