У Раді зареєстрували законопроєкт про підвищення кворуму КСУ: що це означає

3 листопада 2020, 18:21
Читать новость на русском

Народні депутати фракцій "Слуги народу" й "Голосу" спільно зареєстрували законопроєкт, який пропонує підвищення кворуму Конституційного Суду України до 17. Таким чином КСУ зможе схвалювати свої рішення лише за участі майже всіх суддів, адже всього там їх там працюють 18.

Відповідний законопроєкт про зміни до закону України про Конституційний Суд України під №4311 доступний на сайті Верховної Ради України. Наразі його текст ще не опублікований.

До слова Зеленський обговорив з головою Венеціанської комісії конституційну кризу: деталі

Втім один з авторів проєкту закону, народний депутат від "Голосу" Ярослав Юрчишин розповів, що законопроєкт передбачає зміни до 10 статті – про кворум суддів.

У такий спосіб народні обранці пропонують збільшити кворум з 12 до 17 суддів. Всього в Конституційному Суді працюють до 18 суддів, але наразі їх лише 15. Інші 3 посади – вакантні.

Наша вимога – створити умови, при яких КСУ зможе схвалювати рішення тільки консенсусом, піднявши кворум у Конституційному Суді з 12 до 17 осіб. Такий законопроєкт вже зареєстрований,
– розповів Юрчишин.

Що змінить цей законопроєкт

  • Фактично в разі його схвалення КСУ не зможе розглядати подання щодо відповідності окремих законопроєктів до Конституції України. Щонайменше до призначення ще двох суддів.
  • Крім того, збільшиться й кількість суддів, голоси яких потрібні для визнання закону неконституційним. За законом, це понад половина від кворуму. Нині виходить щонайменше 7 голосів суддів КСУ, а після підвищення кворуму ця кількість зросте до 9.