Володимир Зеленський подякував Джанні Букіккіо за плідну співпрацю, зокрема за висновки Венеціанської комісії щодо понад 150 законопроєктів про українське судочинство. про це повідомляє Офіс Президента України.

До слова Нардепи закликають суддів КСУ піти у відставку: хто підписав заяву

Головну увагу під час перемовин вони зосередили на конституційній кризі в Україні, що виникла внаслідок скандального рішення Конституційного Суду щодо електронного декларування й повноважень НАЗК.

Український президент підкреслив, що таке рішення "обнулило" всю систему боротьби з корупцією, яку держава вибудовувала в останні роки, зокрема й за підтримки Ради Європи й Венеціанської комісії.

Володимир Зеленський наголосив, що, будучи президентом, не може допустити ситуації, коли орган, який має давати оцінку відповідності Конституції, виносить неправові рішення, чим знищує систему антикорупційних органів.

Моє першочергове завдання зараз – зберегти безперервне функціонування НАЗК й антикорупційних органів і посилювати ефективність їхньої роботи,
– заявив глава держави.

Зі свого боку Джанні Букіккіо запропонував експертизу Венеціанської комісії в складній ситуації. Він наголосив, що не можна ставити під ризик важливі досягнення. Зокрема Букіккіо виділив Вищий антикорупційний суд, Фонд гарантування вкладів і земельну реформу.

У самому кінці розмови президент України запросив Венеціанську комісію до спільної роботи над широкою українською судовою реформою.

Яка роль Венеціанської комісії?


Венеціанська комісія – це дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права. Вона надає експертні висновки щодо законопроєктів на їхню відповідність європейським стандартам.

Хоча комісія є лише дорадчим органом, її висновки щодо відповідності українського законодавства європейським нормам важливі на шляху європейської інтеграції України.