Як потрапити безкоштовно у найкращі музеї Європи: розкриваємо секретні години
Для мандрівника похід в музей або галерею є чи найкращим способом зануритися у місцеву історію та культуру. Однак мало хто знає, що до багатьох з них можна потрапити безкоштовно.
Про найкращі музеї та галереї Європи, які можна відвідати без фінансових витрат, розповідає сервіс TransferGo.
Дивіться також Варшава в листопаді: 4 речі, які треба встигнути зробити кожному
Зверніть увагу! Матеріально допомогти рідним в Україні можна з будь-якої точки Європи за допомогою сервісу TransferGo. Завдяки його функціоналу понад 8 мільйонів клієнтів у всьому світі щодня роблять своїх близьких щасливішими.
Сервіс має багато переваг, зокрема:
1. Швидкість та зручність використання. Все, що потрібно для переказів – смартфон та наявність інтернету.
2. Надійність. Усі перекази з картки на картку або з рахунка на рахунок абсолютно безпечні.
3. Прозорість. Можливо здійснювати операції за вигідним курсом та без прихованих платежів.
4. Грошові бонуси у програмі "Запроси друга".
Реєструйтесь та робіть переказ просто зараз.
Національний музей, Данія
Національний музей у Копенгагені – найбільший музей Данії, присвячений історії та культурі. Тут зібрані експонати з усього світу, від Гренландії до Південної Америки.
Національний музей у Копенгагені / Shutterstock
В середу вхід у цей музей безкоштовний для всіх, а у вівторок безплатний квиток мають пенсіонери. Для неповнолітніх вільний вхід працює щодня.
А якщо хочеться відвідати не лише цей музей, тоді розкриваємо лайфхак. Всього за 100 датських крон можна придбати вхідний квиток на 48 годин. Він дає доступ одразу в три заклади: в Копенгагенський музей, музей Торвальдсена і музей Миколи Кунсталя.
Музей сучасного мистецтва Берардо, Португалія
Це художня галерея у Лісабоні, яка працює з 2007 року. В будівлі розміщена колекція творів сучасного мистецтва, яку власноруч збирав підприємець Хосе Берардо.
У момент відкриття аукціонний будинок Christie's оцінив вартість виставлених у галереї робіт на суму близько 316 мільйонів євро.
Лише уявіть, що картини таких легенд, як Малевич, Далі та Енді Воргол, можна зблизька роздивитися в одному місці.
Музей сучасного мистецтва у Лісабоні / Shutterstock
У суботу вхід у музей абсолютно безкоштовний.
Національний музей Прадо, Іспанія
У Мадриді є музей та галерея мистецтв, створений на основі королівської колекції. Це, без перебільшення, один з найбільших та найцінніших музеїв європейського образотворчого мистецтва.
Більшість робіт, які тут стали експонатами, створювалися в період з XII до XIX століття.
Музей та галерея мистецтв у Мадриді / Shutterstock
У музей можна потрапити безкоштовно з понеділка по суботу з 18:00 до 20:00, а у святкові дні – з 17:00 до 19:00.
Музей фотографії, Ісландія
Музей фотографії в Рейк'явіку містить мільйони знімків, з-поміж яких є різні жанри фото: промислові, рекламні, журналістські, пейзажні, студійні портрети та звичайні сімейні фотографії.
Там зібрані роботи не лише професійних фотографів, а й аматорські знімки. Найцікавіше те, що у музеї зберігаються фото від з 1870 року по теперішній час.
Заклад невеликий, але він точно буде цікавий любителям фотографії. Там часто бувають виставки, а ще тисячі фотографій можна переглянути в електронному вигляді.
Музей фотографії в Рейк'явіку / Unsplash
І не менш приємно, що вхід у цей музей безкоштовний завжди. У 2014 році журнал The Guardian включив цей музей до списку десяти найкращих безкоштовних музеїв Європи.
Британський музей, Велика Британія
У Британському музеї в Лондоні зібрані дуже цінні твори мистецтва та культурні надбання різних народів світу за 4 – 5 тисячоліть. Тут є безліч відділів:
- Стародавній Єгипет та Нубія;
- Стародавня Греція і Стародавній Рим;
- Велика Британія і Континентальна Європа;
- Стародавній Схід;
- Східна і Південна Азія, Африка, Месоамерика, Океанія;
- Графіка і гравюра, де зберігаються роботи Мікеланджело, Рафаеля, Леонардо да Вінчі, Рембрандта та інших відомих митців.
Британський музей / Shutterstock
А ще в Британському музеї є бібліотека, в якій можна побачити першу друковану книгу у світі, дебютні видання давньогрецьких класиків та інші раритети, до прикладу, рукописи відомих людей.
Вхід до постійних експозицій є безкоштовним. Однак через високий потік людей відвідувачам рекомендують бронювати часовий проміжок заздалегідь.