Їх "нудить" від туристів: які напрямки не варто обирати для подорожі у 2025 році

29 жовтня 2024, 11:57
Читать новость на русском

2024 рік став рекордним для туристичної індустрії, адже люди з усього світу намагалися надолужити втрачене під час пандемії Covid-19. Це призвело до того, що європейські міста, як-от Венеція, Барселона та Амстердам, зіткнулися з величезним напливом відвідувачів.

Така ситуація породила у кількох країнах страйки серед мешканців. Мандрівникам, які планують свої подорожі на 2025 рік, варто уникати цих напрямків, щоб дати жителям відпочити й знову полюбити іноземців. В яких країнах будуть найменше раді туристам, з'ясував Закордон24.

Зауважте Вже можна потихеньку планувати: 5 найкращих напрямків для подорожей у 2025 році

В які країни не варто їхати у 2025 році

  • Іспанія

У 2024 році Іспанія стала свідком значного сплеску антитуристичних протестів, коли місцеві жителі висловили своє розчарування з приводу згубних наслідків надмірного туризму. Міста Барселона та Майорка стали основними центрами цих демонстрацій, де члени громади висловлювали своє невдоволення постійним напливом туристів.

З кінцем сезону відпусток напруга не падає. Так, наприкінці вересня 2024 року на Канарських островах туристи, які прагнули насолодитися останніми сонячними днями, зустріли інтенсивні протести з боку тисяч місцевих жителів. Демонстранти висловили своє розчарування впливом надмірного туризму, який, за їхніми словами, сприяє житловій кризі, що витісняє місцевих жителів з ринку. 

Під гаслом "Канарські острови мають межу" 8 000 мешканців одночасно вийшли на демонстрації на Гран-Канарії, Тенерифе, Ла-Пальмі, Фуертевентурі, Лансароте та Ель-Єрро, закликаючи до зміни туристичної моделі для островів.


Канарські острови проти туристів / Фото Unsplash

А 19 жовтня сотні протестувальників вийшли на вулиці Валенсії, щоб вимагати більш доступного житла, заявивши, що туристичні квартири підвищують ціни.

Зауважимо, щоб хоч якось приборкати масовий туризм, багато популярних туристичних міст запроваджують додаткові податки для туристів і обмежують короткочасну оренду житла, наприклад, у Барселоні та на Канарських островах.

Антитуристичні протести сягнули і Балеарських островів. Зокрема, на Ібіці. Місцеві мешканці взагалі більше не хочуть бачити туристів.

У сміливому кроці проти масового туризму Хайме Мартінес, мер Пальма-де-Майорки, оголосив про намір запровадити суворі правила, спрямовані на стримування напливу туристів на іспанський курорт. Запропоновані заходи включають обмеження кількості орендованих автомобілів, круїзних лайнерів та апартаментів для відпочинку.

  • Греція

Греція продовжує залишатися провідним напрямком для проведення відпусток, приваблюючи все більшу кількість туристів. Однак, таке зростання викликає занепокоєння серед місцевих жителів, які закликають до офіційних заходів з регулювання туризму в регіоні. Греки заявляють, що не почуваються себе, як вдома, вони втомились від галасу, високих цін, розрахованих на туристів, та відсутність житла за нормальною ціною.

Найскладніша ситуація на Міконосі, Санторіні та Родосі. Місцеві хочуть, аби уряд країни втрутився й зменшив кількість туристів. Зокрема, зробити це можна, обмеживши доступ круїзних суден до території островів. 

Урядовці вже підтвердили, що нові обмеження будуть запроваджені у 2025 році у відповідь на занепокоєння населення. Влада визнала справедливість вимог, висунутих жителями, нагадавши, що туристи повинні пам'ятати про значні фінансові внески, які місцеві жителі роблять для проживання на популярних островах, тому й мають право встановлювати власні правила.


Мешканці Санторіні закликають владу зменшити кількість туристів / Фото Unsplash

  • Нідерланди

В Амстердамі зростають антитуристичні настрої, причому не лише з боку маргінальних протестних груп, а й муніципальної влади. Міська влада активно радить відпочивальникам, які беруть участь у надмірних вечірках, уникати нідерландської столиці.

У березні торік було запущено рекламну ініціативу під назвою "Тримайся подалі", спрямовану на те, щоб відмовити британських туристів від проведення парубоцьких вихідних або вечірок в Амстердамі.

У рамках зусиль з управління туризмом місто оголосило про плани заборонити круїзні лайнери до 2035 року – крок, який лідер партії D66 Ілана Редеркерк назвала необхідною відповіддю на те, що вона назвала "чумою сарани".

Може зацікавити Де зустріти Новий рік 2025 на морі: 5 найцікавіших екзотичних країн

  • Італія

Італія продовжує приваблювати туристів з усього світу, і тоді як Рим зустрічає відвідувачів з розпростертими обіймами, Венеція стикається зі значними проблемами через надмірний туризм. Це спонукає міську владу до дій – з квітня 2024 року місто запровадило збір у розмірі 5 євро для одноденних туристів.

Венеція вже давно бореться з викликами надмірного туризму, що спонукає до значних заходів для збереження своєї історичної цілісності. У 2021 році місто запровадило заборону на стоянку круїзних лайнерів у центрі міста, що стало результатом багаторічних інтенсивних протестів проти надмірного туризму.

Крім того, у 2018 році було започатковано ініціативу "#Насолоджуйся, поважай Венецію", в рамках якої наглядачі активно патрулюють популярні райони, щоб запобігти бездіяльності та сидінню на сходах, прагнучи підтримувати порядок на переповнених вулицях культового місця.


Венеція продовжує боротися з надмірним туризмом / Фото Unsplash

На острові Капрі щоденна кількість відвідувачів у пік сезону зростає до 16 000, що значно перевищує кількість постійного населення острова, яке становить 12 900 осіб. У відповідь на такий наплив туристів місцева влада вжила заходів для управління туризмом, подвоївши цього року плату за в'їзд з 2,50 євро до 5 євро. Цей збір застосовується до мандрівників, які сідають на пороми з сусідніх Неаполя або Сорренто в період з квітня по жовтень.

На тлі підвищеного занепокоєння, пов'язаного зі збільшенням кількості квартир, що здаються в оренду через сервіс Airbnb, на острові Капрі не відбулося жодних протестів проти туристів. Мер Капрі Маріно Лембо відкинув заяви про те, що туризм шкодить острову, стверджуючи, що таке сприйняття перебільшене.

Заборони для туристів 

Туристичні міста борються з надмірним туризмом за допомогою штрафів, зборів і заборон – із різним ступенем успіху. Деякі запровадили менші правила, щоб відлякати туристів:

  • заборонено селфі в районах італійського міста Портофіно,
  • заборонено сидіти на Іспанських сходах у Римі,
  • заборонено в'їзд великим круїзним лайнерам у хорватському Дубровнику чи грецькому Санторіні.
  • символічну плату за вхід у Венецію.

Деякі ідуть далі: мер Барселони оголосив, що місто припинить короткострокову оренду квартир для туристів до 2028 року, намагаючись уникнути найгіршого з дефіциту житла в Європі.