Бермудський трикутник: де він насправді розташований та чи правда, що звідти ніхто не вибрався

13 листопада 2024, 14:43
Читать новость на русском

Міфи довкола Бермудського трикутника розростаються не одне десятиліття. Вважається, що це місце, у якому нібито безслідно зникають кораблі та літаки.

Де ж розташований цей зловісний Бермудський трикутник та чи правда, що звідти ніхто не вибрався, розповідає 24 Канал.

Дивіться також Люди доживають до 100 років: в чому секрет унікального "блакитного" острова

Де розташований Бермудський трикутник

Приблизно Бермудський трикутник розміщений в північній частині Атлантичного океану – між південно-східним узбережжям США, Бермудськими островами та островами Великих Антильських островів (Куба, Еспаньйол, Ямайка та Пуерто-Рико). Як ви могли зрозуміти, цей регіон має умовну трикутну форму.

Оцінки його загальної площі варіюються від 1 300 000 до 3 900 000 квадратних кілометрів.

Це все умовно, адже Бермудський трикутник не позначений на жодній карті світу. Також Рада США з географічних назв не визнає Бермудський трикутник офіційним регіоном Атлантичного океану.


Умовні межі Бермудського трикутника позначені червоним / Shutterstock

Цікавий факт. По Бермудському трикутнику проходить агоністична лінія – це місце на поверхні Землі, де відхилення магнітного меридіана від географічного дорівнює нулю. Якщо простішими словами, то там збігаються справжня північ і магнітна північ. Також у Бермудському трикутнику часто виникають шторми та урагани.

Де розміщений Бермудський трикутник: показуємо на карті

Міфи довкола Бермудського трикутника

Вперше вираз "Бермудський трикутник" з'явився у 1964 році, а саме у статті Вінсента Геддіса. Журналіст описав цей регіон як такий, який "знищив сотні кораблів та літаків без сліду". Заради справедливості варто відзначити, що повідомлення про незрозумілі події у цьому регіоні почали з'являтися раніше, приблизно з середини XIX століття.

Найперші гучні інциденти довкола Бермудського трикутника:

  • У березні 1918 року військове судно США USS Cyclops, яке прямувало з Бразилії до Балтімора, зникло саме посеред Бермудського трикутника. Його зникнення не змогли пояснити, також не було знайдено жодних уламків.
  • Приблизно через 27 років ескадрилья бомбардувальників Flight 19 під командуванням американського лейтенанта Чарльза Керролла Тейлора зникла в повітряному просторі над Бермудським трикутником. Тоді також не знайшли жодних уламків та пояснень, чому так трапилося. 

Чи правда, що з Бермудського трикутника ніхто не повертається

Повз Бермудський трикутник проходить Екватор, тож насправді він є одним найбільш завантажених судноплавних шляхів у світі. Щодня там спостерігається інтенсивний рух як морем, так і повітрям. Тож те, що звідти ніхто не може вибратися, просто неправда.

Якщо зважати на статистику та факти, насправді ж трагічні події у Бермудському трикутнику відбуваються не частіше, ніж у будь-якому іншому регіоні Атлантичного океану.

У 2013 році Всесвітній фонд дикої природи (WWF) провів дослідження морських судноплавних шляхів та виявив, що Бермудський трикутник навіть не входить до десятки найнебезпечніших для судноплавства водойм світу.

У 2917 році австралійський вчений Карл Крушельницький також підтвердив, що кораблі та літаки там зникають не частіше, ніж у будь-якій іншій частині світу.

Як можна пояснити загадкові зникнення у Бермудському трикутнику

Науковець припустив, що міф про Бермудський трикутник виник у період між Першою та Другою світовими війнами. Він переконує, що кілька військових конвоїв й рятувальних місій могли затонути через погане оснащення кораблів та літаків.

На додачу Крушельницький зауважив, що в ті часи пілоти та капітани дозволяли собі вживати алкоголь, тому могли припускатися помилок під час кермування.

А те, що уламки та рештки часто не вдається знайти, Крушельницький пояснив дуже просто – глибина та течія.

І все логічно, оскільки через Бермудський трикутник проходить океанська течія Гольфстрім, яка, до слова, пояснює і часту зміну погоди в регіоні. Також там розташована найглибша точка Атлантичного океану – западина Мілуокі.